Chcą zaniedźwiedzić miasto

  • 23.09.2020, 10:42
  • AN
Chcą zaniedźwiedzić miasto
Wrocław ma swoje krasnale, Chełm będzie miał niedźwiadki. Prezydent zapowiedział w internecie, że już wkrótce w mieście pojawią się pierwsze figurki... Gdzie "zamieszkają", tego szef magistratu na razie nie zdradza.

- Stopniowo „szlaki niedźwiadków” będą oplatały coraz większe tereny Chełma - zapowiada prezydent miasta. Prosi również, aby to chełmianie wskazali miejsca, gdzie mógłby zagościć czworonożny symbol naszego grodu. Chełmianie, jak zawsze chętni do dyskusji w internecie, zaproponowali co najmniej kilkanaście miejsc. Są to m.in.: ul. Polna, dworzec Chełm Miasto, teren Żłobka Chełmskie Niedźwiadki, park Polan, Plac Łuczkowskiego, ogródek Jordanowski czy park na Górce.

Jak zawsze też zdania chełmian na temat pomysłu są podzielone.

- Bardzo fajny pomysł Panie Prezydencie, krasnale wrocławskie są atrakcją turystyczną, szczególnie dla młodszych turystów i nie tylko - chwali jedna z internautek. - Mam nadzieję, że nasze chełmskie misie będą równie popularne, a dzieci z zaangażowaniem będą szukały kolejnych figurek, miło i przyjemnie spędzając czas z rodzicami.

Ale znaleźli się też i tacy internauci, którzy chcieliby, aby przedsięwzięcia miało jednak większy sens...

- Mały szczegół. Wrocławskie krasnale mają zakorzenienie historyczne i przesłanie... Poza tym są dziełem znanego wrocławskiego artysty, w pierwowzorze oczywiście, który chciał przywrócić o nich pamięć. Przy okazji wykorzystując kolejne wydarzenie społeczne. Czy chełmskie niedźwiadki mają być po prostu urocze i kojarzyć się z miastem, bo taki mamy herb? Nie wiem, czy tędy droga...? - pisze mieszkanka Chełma.

Figurki krasnali we Wrocławiu są nie tylko integralną częścią przestrzeni miejskiej, ale także zjawiskiem społecznym, któremu początek dała Pomarańczowa Alternatywa. Nowe postacie tworzone są przez artystów z całej Polski, a ich opiekunami są instytucje publiczne, firmy oraz osoby prywatne. Organizowane są specjalne wycieczki szlakiem krasnali, gry plenerowe, spektakle teatralne oraz wydawane mapy dla turystów, którzy chcą połączyć poszukiwanie kolejnych figurek ze zwiedzaniem Wrocławia. Jaki pomysł na chełmskie niedźwiadki ma nasze miasto? Zapewne dowiemy się wkrótce.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe