Zbiornik wypięknieje za unijne

  • 19.09.2020, 07:33
  • TS
Zbiornik wypięknieje za unijne
Gmina Gorzków otrzyma unijne wsparcie na „Zagospodarowanie terenów wokół zbiornika wodnego w Gorzkowie-Osadzie”. Samorząd pozyskał na ten cel 1 mln 38 tys. zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca przyszłego roku.

W piątek (11 września) w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego wójt gminy Gorzków Marek Kasprzak podpisał umowę na dofinansowanie zadania.

- O unijne pieniądze na zagospodarowanie terenów wokół zbiornika w Gorzkowie-Osadzie staraliśmy się od 2015 roku, składając wnioski w trzech kolejnych naborach – mówi Piotr Cichosz, zastępca wójta. - Udało się podczas ostatniego, trzeciego naboru. Nasz projekt uzyskał 90 punktów i został wybrany do dofinansowania, z czego się bardzo cieszymy – dodaje Cichosz.

Głównym celem inwestycji jest stworzenie nowoczesnej i dostosowanej do potrzeb mieszkańców infrastruktury turystycznej. Zagospodarowanie zbiornika wodnego ma wpłynąć pozytywnie na ekspozycję walorów przyrodniczych i kulturowych gminy, a zastosowanie nowoczesnych narzędzi ICT w postaci portalu tematycznego ma pozwolić na dotarcie z ofertą turystyki przyrodniczej do jak największej liczby odbiorców. Poprzez nowe nasadzenia i zastosowanie przyjaznych rozwiązań środowiskowych – oświetlenia LED z turbiną wiatrową i panelami solarnymi, projekt samorządu z Gorzkowa będzie chronił istniejącą już w pobliżu zbiornika faunę i florę. Całkowita wartość projektu wynosi 1 mln 460 tys. zł, zaś dofinansowanie z RPO to 1 mln 38 tys. zł.

- Warto również podkreślić, że dokumentację do tego projektu sfinansowaliśmy funduszy norweskich – dodaje wójt Cichosz.

TS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe