500 metrów dla papieża

  • 18.09.2020, 11:05
  • TS
500 metrów dla papieża
Za ok. 3 mln 50 tys. zł wybudowano 500 metrów łącznika między ul. Kościuszki i ul. Królowej Jadwigi. Nowej drodze patronuje św. Jan Paweł II.

Wcześniej były tam łąki. Nie było żadnego przejazdu, dlatego samorządowcy postanowili wytyczyć nową drogę. Pozyskali na ten cel dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie 1 mln 221 tys. 266 zł.

- Ulica św. Jana Pawła II została zaprojektowana od podstaw. Oddanie jej do użytku zdecydowanie poprawiło komunikację w naszym mieście i bezpieczeństwo – podkreśla Robert Kościuk, burmistrz Krasnegostawu. - Warto również zaznaczyć, że przy nowej ulicy znajduje się powstała kilka lat temu specjalna strefa ekonomiczna. Być może lepszy dojazd do tych terenów zachęci przedsiębiorców do podjęcia tam działalności gospodarczej.

Wzdłuż asfaltowej drogi wybudowano chodnik i ścieżkę rowerową. Zamontowano także nowe oświetlenie typu LED. Nazwę „Św. Jana Pawła II” wymyślili mieszkańcy. W marcu złożyli wniosek w tej sprawie do urzędu miasta. Podpisało się pod nim ponad 400 osób. Radni przychylili się do tej propozycji.

Uroczystość poświęcenia i nadania nazwy ulicy św. Jana Pawła II odbyła się w sobotę (5 września).

- W tym roku obchodzimy stulecie urodzin św. Jana Pawła II. Nazwanie nowej ulicy jego imieniem ma charakter symboliczny. Jesteśmy dumni, że w okrągłą rocznicę urodzin upamiętniamy postać naszego wielkiego rodaka – mówił podczas uroczystości burmistrz Krasnegostawu.

Oficjalnego odsłonięcia tablicy z nazwą ulicy dokonali: Mirosław Księżuk (w imieniu poseł Teresy Hałas), burmistrz Robert Kościuk, Andrzej Leńczuk, starosta krasnostawski, Janusz Rzepka, przewodniczący Rady Miasta Krasnystaw oraz Lech Berezowski (w imieniu wnioskodawców). „Łącznik” został poświęcony przez ks. kanonika Janusza Gzika. Po części oficjalnej w kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia zaproszeni goście wysłuchali koncertu fortepianowego w wykonaniu pianisty Szymona Nehringa (jedynego Polaka, który otrzymał pierwszą nagrodę w prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Artura Rubinsteina w Tel Awiwie). Koncert pt. „Chopin w drodze do Poturzyna” dedykowany był 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II oraz w 210. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Jego organizatorem było Stowarzyszenie Gloria-Vitae w Krasnystawie.

TS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
abcd
abcd 07.10.2020, 14:20
Niezrozumiała obsesja na punkcie JP2 nie ma granic. Może w ogóle miasto przemianować na Papieżystaw czy coś?

Pozostałe