Gdzie to skrzyżowanie?

  • 17.09.2020, 09:41
  • AN
Gdzie to skrzyżowanie?
Jeden z naszych Czytelników poinformował nas o - jego zdaniem - absurdalnym oznakowaniu na ul. Chemicznej. Chodzi o znak mówiący o skrzyżowaniu równorzędnym. Ustawiony jest w miejscu, gdzie - jak tłumaczy mężczyzna - trudno mówić o jakimkolwiek skrzyżowaniu.

W związku z remontem K12 ulica Chemiczna jest ostatnio bardzo popularna wśród kierowców. Dzięki niej można ominąć wiadukt na alei Przyjaźni i dostać się na Rampę Brzeską. Jeden z kierowców zauważył przy okazji objazdu niezrozumiałe - jego zdaniem - rozwiązanie drogowe. Chodzi o ustanowienie skrzyżowania równorzędnego w miejscu, gdzie tak naprawdę skrzyżowania - jego zdaniem - nie ma.

- To jakiś absurd, wygląda na to, że drogą jest np. wyjazd z komisu i to nawet w określonym przypadku wyjeżdżający z komisu ma pierwszeństwo. To nie jest absolutnie moje wystąpienie przeciwko firmie, ale pokazanie, jak bezsensowne rozwiązanie ktoś wprowadził. Kolejna droga ze skrzyżowania prowadzi donikąd - tłumaczy mężczyzna. - Teraz jeździ tędy sporo osób i, jak obserwuję, zastanawia się, jak ma się zachować na tym dziwnym skrzyżowaniu. Kierowcy po prostu głupieją.

Jak się okazuje, takie rozwiązanie funkcjonuje na Chemicznej od kilku lat.

- Oznakowanie w tym rejonie zostało wprowadzone według opracowanego i zatwierdzonego projektu organizacji ruchu w 2017 roku na wniosek Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Chełmie, w celu pełnej realizacji programu egzaminacyjnego w zakresie kat. C, C+E, D i D+E prawa jazdy - informuje Damian Zieliński z gabinetu prezydenta.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Raven
Raven 17.09.2020, 11:23
Pojazd wyjeżdżający z komisu nie ma pierwszeństwa, ponieważ to jest zjazd, on się włącza do ruchu, dlatego musi ustąpić pierwszeństwa wszystkim pojazdom,
egzaminator
egzaminator 17.09.2020, 12:49
Wytłumacz to egzaminowanemu

Pozostałe