Lemur w niełasce, Chełmianka bogata

  • 17.09.2020, 09:07
  • AN
Lemur w niełasce, Chełmianka bogata
Najwyższą dotację, co chyba nikogo już nie dziwi, otrzymał Chełmski Klub Sportowy Chełmianka. Pieniędzy od miasta nie dostało jedynie Stowarzyszenie Sportowo-Rekreacyjne Lemur, działające przy Chełmskim Parku Wodnym.

Miasto podzieliło kolejną pulę pieniędzy na realizację zadań w zakresie wspieranie i upowszechniania kultury fizyczne Dofinansowanie Chełmianki w wysokości 180 tys. zł ma być wykorzystane na organizację szkolenia oraz udział w zawodach piłki nożnej drużyn w kategoriach wiekowych: junior młodszy, junior starszy i senior w rundzie jesiennej. Drugą pod względem wysokości dotację komisja przyznała klubowi KS ARKA z Lublina na zadania w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej. Pod szyldem tego klubu w II lidze będą grać siatkarze z Arki/Tempo Chełm. Z kolei Uczniowski Klub Sportowy Tempo Chełm otrzymał 26 tys. zł na prowadzenie treningów piłki siatkowej oraz udział w rozgrywkach.

Miejski Klub Sportowy Cement – Gryf Chełm dostał od miasta 80 tys. zł. Dotacja ma być wykorzystana na m.in. realizację programów szkolenia sportowego i udział w zawodach.

Miejski Klub Sportowy Agros ma wsparcie w wysokości 25 tys. zł na szkolenie dzieci i młodzieży w sekcjach lekkiej atletyki i szachów oraz udział w zgrupowaniach i zawodach. Dofinansowanie na tym samym poziomie otrzymał także Uczniowski Klub Sportowy Niedźwiadek na zadanie pod nazwą „Uprawianie sportu, piłka nożna jako alternatywna forma spędzania wolnego czasu oraz gwarancja wszechstronnego rozwoju młodego organizmu”.

20 tys. zł wyniosła z kolei dotacja dla Międzyszkolnego Klubu Sportowego Dragon na prowadzenie szkolenia dzieci i młodzieży oraz udział w zawodach sportowych z zakresu strzelectwa sportowego.

Dofinansowanie w wysokości 10 tys. zł dostało Chełmskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej na zapewnienie bezpieczeństwa osób przebywających nad wodą, szkolenie kadry ratowniczej, nauki pływania dla dzieci i młodzieży „Umiem Pływać”. Tyle samo pieniędzy otrzymał Miejski Szkolny Związek Sportowy na organizację współzawodnictwa sportu szkolnego.

7 tys. zł wynosi dotacja dla Klubu Sportowego Ogniwo na zadania w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej.

Chełmski Klub Karate Kyokushin miasto wsparło 5 tys. zł. Mają być wydane na szkolenie dzieci i drużyn seniorskich, wynajem sal oraz organizację i udział w zawodach. Dotację w tej samej wysokości na podobny zakres zadań otrzymał też Międzyszkolny Klub Sportowy II LO Chełm. Takie samo dofinansowanie ma również przyznany Międzyszkolny Klub Sportowy Sambo na realizację programu szkolenia sportowego. 5 tys. zł to też kwota od miasta dla Międzyszkolnego Klubu Sportowego Judo.

Uczniowski Ludowy Klub Sportowy Olimpijczyk otrzymał dofinansowanie w wysokości 3 tys zł na szkolenie sportowe w zapasach kobiet i sumo.

Klub Żeglarski Chełm ma zaledwie tysiąc złotych na kurs na stopień żeglarza jachtowego zakończony egzaminem państwowym. Dotację w tej samej wysokości otrzymał Ludowo - Uczniowski Klub Sportowy na udział w zawodach organizowanych przez związki i federacje sportowe w kraju.

Cztery wnioski na konkurs złożyło Stowarzyszenie Sportowo-Rekreacyjne Lemur, działające przy Chełmskim Parku Wodnym. Trzy dotyczyły zajęć i zawodów w squasha, jeden - organizacji miejskich zawodów pływackich. Żaden z wniosków nie otrzymał dofinansowanie. Zaskoczenia nie kryje zarząd stowarzyszenia.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wanda
wanda 17.09.2020, 12:51
A inny klub pływacki dostał dotację ?
hi hi hi
hi hi hi 17.09.2020, 12:42
Zarząd powinien poczytać przepisy w tym zakresie, a nie w ciemno wykonywać polecenia kałuży

Pozostałe