Eleni zaśpiewa dwa razy

  • 16.09.2020, 08:27
  • AN
Eleni zaśpiewa dwa razy
28 września w sali widowiskowej Chełmskiego Domu Kultury zaśpiewa Eleni. Artystka wystąpi dwa razy - o godz. 16.30 i 19. Bilety w cenie 65 zł.

Eleni to polska piosenkarka greckiego pochodzenia. Z muzyką zetknęła się w dzieciństwie, gdyż pochodzi z rodziny o tradycjach artystycznych. Jej rodzice, Perykles i Despina Milopulos są emigrantami z Grecji, osiadłymi w Polsce w latach 50. W Bielawie ukończyła podstawową i średnią szkołę muzyczną w klasie gitary. Zadebiutowała w szkolnym zespole Niezapominajki, później śpiewała w licealnym zespole Ballada. Po maturze zaczęła występować w studenckim zespole Hellen. Po egzaminie maturalnym w 1975 roku została zaangażowana do profesjonalnego zespołu Prometheus, działającego przy Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART w Sopocie. Jako solistka równolegle z występami na estradzie dokonywała nagrań radiowych i brała udział w licznych programach telewizyjnych. W 1980 roku rozpoczęła karierę solową.

Obecnie Eleni występuje ze swoim zespołem pod kierownictwem Kostasa Dzokasa. W ubiegłym roku wydała dwupłytowy album "Statek do Pireusu". Płyta uzyskała nominację do Fryderyka 2020 w kategorii Album Roku Muzyka Świata.

Bilety na koncert można kupić w kasach Chełmskiego Domu Kultury i Centrum Kultury Filmowej Zorza.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ewa
Ewa 18.09.2020, 02:29
JK zaspiewa skoro koncertt sa odwolane ona odwoluje wszystkie

Pozostałe