Co z chodnikiem na Wygonie?

  • 16.09.2020, 07:27 (aktualizacja Wczoraj, 12:22)
  • AN
Co z chodnikiem na Wygonie?
W ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego mieszkańcy ulicy Wygon mieli mieć budowany kolejny odcinek chodnika. Choć mamy już wrzesień, inwestycja nie została rozpoczęta.

- Nasze osiedle nie ma szczęścia do tych inwestycji obywatelskich. Na boisko przy podstawówce czekaliśmy kilka lat, mam nadzieję, że z chodnikiem przy Wygonie tak nie będzie - mówi mieszkanka osiedla Rejowiecka. - Nic się jednak nie dzieje w sprawie tej budowy, a zaraz zacznie się jesień. Kiedy będzie robiony, w grudniu po południu?

Budowę chodnika na ulicy Wygon mieszkańcy podzielili na kilka wniosków. I tak, w projektach dużych znalazł się odcinek o pow. 288 mkw., od istniejącego już chodnika do posesji z numerem 50. Z kolei w projektach małych zakwalifikowały się do realizacji trzy wnioski. Pierwszy dotyczy odcinka o pow. 80 mkw, drugi i trzeci mają po 100 mkw.

- Udało się przegłosować te wnioski i dobrze się stało, bo chodnik na Wygonie jest bardzo potrzebny. Jednak najwyraźniej urząd miasta jest innego zdania - denerwuje się nasza rozmówczyni. - Zaczęła się szkoła, dzieci idą do autobusu na Ceramiczną i nie mają gdzie uciekać przed pędzącymi samochodami. Od kiedy remontowana jest Rejowiecka, ruch na Wygonie jest naprawdę bardzo duży.

Jak informuje Dominik Gil z gabinetu prezydenta, pracownicy departamentu inwestycji i rozwoju przeprowadzili pomiary ulicy Wygon w celu oszacowania robót.

- Na tej podstawie zostanie wykonany kosztorys niezbędny do ogłoszenia przetargu na to zadanie - tłumaczy. -  Pomiary niezbędne dla sporządzenia kosztorysów i przygotowania procedury przetargowej wykonano też dla dwóch innych zadań z ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego: budowy chodników na ulicy Rolniczej i I Pułku Szwoleżerów.

AN

Czy - Twoim zdaniem - powinien zostać przywrócony handel w niedziele?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe