Olimpiada wymiata uczniów

  • 15.09.2020, 10:04 (aktualizacja Wczoraj, 12:15)
  • AN
Olimpiada wymiata uczniów
Miasto jest współorganizatorem ogólnopolskiego wydarzenia sportowego. W związku z tym uczniowie chełmskich szkół muszą opuścić internaty i zwolnić miejsce przyjeżdżającym do Chełma zawodnikom. - To oburzające - twierdzi nasza Czytelniczka.

Województwo lubelskie jest organizatorem XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych „Lubelskie 2020”. To święto sportu skupiające zawodników, kibiców oraz pasjonatów miało odbyć się wiosną tego roku, jednak z powodu pandemii zostało przełożone.

Wydarzenie odbywa się w kilku miastach województwa, w tym także w Chełmie.

- Uczniowie szkół z terenu, którzy mieszkają w internacie, muszą się z niego wynieść na kilka dni. Na lekcje będą musieli dojeżdżać z domu. Jak miasto może tak traktować tych młodych ludzi? - pyta oburzona matka jednego  uczniów. - A co jeśli ktoś ma do szkoły 70 km, albo nie ma czym dojechać? To jakiś absurd.

Sytuacja dotyczy miejskich internatów i burs.

- Rzeczywiście musimy przygotować internat na przyjazd uczestników olimpiady, bo takie polecenie otrzymaliśmy od miasta - potwierdza Barbara Baluk, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie.

Tylko w internacie przy tej szkole mieszka kilkadziesiąt osób. W pokojach zostają jedynie Ukraińcy, uczniowie Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich, czyli 16 osób. Reszta musi się wyprowadzić.

- Chodzi o trzy dni, od 16 do 18 września. W tym czasie uczniowie będą musieli dojeżdżać do szkoły. Jeśli będzie to niemożliwe, mamy im usprawiedliwić nieobecności - dodaje dyrektor Baluk.

Jak zapewnia ratusz, dla młodzieży, która podczas roku szkolnego mieszka w bursach i internatach, przez kilka dni realizowana będzie specjalnie inna forma nauki.

- Uczniowie otrzymają odpowiednie materiały edukacyjne, będą również w stałym kontakcie z nauczycielami - tłumaczy Damian Zieliński z gabinetu prezydenta. - Jak zapewniają dyrektorzy placówek, w ich przypadku proces dydaktyczny oraz program nauki będą realizowane bez przeszkód i zgodnie z planem.

W Chełmie organizowane są zawody w dwóch dyscyplinach: zapasy oraz siatkówka kobiet. Pierwsze odbędą się w dniach 17-18 września, natomiast kolejne - o ile nic nie stanie na przeszkodzie - 25-26 października. Zawody zapaśnicze przeprowadzone zostaną w miejskiej hali sportowej, a siatkówka  dodatkowo w hali przy SP nr 5.

- W zawodach zapaśniczych uczestniczyć będzie ok. 150 zawodniczek. W przypadku siatkówki czekamy jeszcze na dokładne informacje od organizatora, ale należy zakładać, że będzie to podobna liczba sportsmenek - informuje Zieliński. - Zawody zapaśnicze startują 17 października. Dzień później odbędą się walki finałowe oraz dekoracja zwycięzców. Na 16 października zaplanowano z kolei ważenie, weryfikację oraz akredytację zawodniczek.

AN

Czy - Twoim zdaniem - powinien zostać przywrócony handel w niedziele?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe