Wyborcze czeki zrealizowane

  • 15.09.2020, 09:05 (aktualizacja Wczoraj, 11:53)
  • DBEZ
Wyborcze czeki zrealizowane
Chełmskie starostwo powiatowe oraz gminy powiatu chełmskiego mają już na kontach pieniądze z tzw. czeków premiera Morawieckiego. Niektórzy już je wydają.

- Dostaliśmy niedawno ponad 8 mln 200 tys. zł. Przeznaczymy te pieniądze na udział własny w inwestycjach, które są realizowane - mówi starosta Piotr Deniszczuk.

Niektórzy mieli obawy, że będzie trzeba długo czekać na obiecane pieniądze z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Okazało się jednak, że trafiły one w najbardziej oczekiwanym momencie, gdy wiele inwestycji jest w toku.

Gmina Leśniowice dostała kilka miesięcy temu promesę na ponad 1,7 mln. zł. Pieniądze już są na koncie.

- Przeznaczamy je na wkład własny w budowę sali gimnastycznej. Myślę, że będzie też można pokryć część wydatków związanych z inwestycjami drogowymi - mówi sekretarz gminy Leśniowice Jacek Stańkowski.

Gmina Białopole zamierza przetrzymać gotówkę do przyszłego roku.

- Jak już zapowiadałem, pieniądze z czeku przeznaczymy na drogi powiatowe. Rozmawiałem ze starostą, że w tym roku nie damy rady nawet rozpocząć tego zadania z uwagi na konieczność przygotowania dokumentacji. Zaczynamy więc w przyszłym roku - zapowiada wójt Henryk Maruszewski.

Gotówkę ma też już gmina Żmudź. Otrzymała 500 tys. zł.

- Planujemy przenieść przedszkole do pomieszczeń na parterze szkoły. Na ten cel przeznaczamy dotację - mówi wójt Edyta Niezgoda.

Pozyskanymi pieniędzmi pochwalił się też prezydent Chełma Jakub Banaszek. Zgodnie z wcześniejsza zapowiedzią miasto otrzymało z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych ponad 12 mln zł. Pieniądze już trafiły na konto Urzędu Miasta.

DBEZ

Czy - Twoim zdaniem - powinien zostać przywrócony handel w niedziele?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe