Kolejowa rozgrzebana. Gdzie podziali się drogowcy?

  • 14.09.2020, 12:18 (aktualizacja 18.09.2020, 11:50)
  • AN
Kolejowa rozgrzebana. Gdzie podziali się drogowcy?
Na ulicy Kolejowej zrobiło się cicho i spokojnie. Nie oznacza to jednak zakończenia remontu. Ekipa zabrała sprzęt i zaginęła bez wieści. Mieszkańcy zachodzą w głowę co się stało i kiedy zakończy się ten remont.

- Na ulicy jest dramatycznie. To wygląda jak porzucona budowa. Wszystko rozgrzebane. Na dodatek jest niebezpiecznie - tłumaczy jedna z mieszkanek. - Jak spadnie deszcz, to będzie jedna wielka kałuża. Teren budowy nie jest zabezpieczony, tak jak powinien.

Ponoć dopiero po interwencji mieszkańców, straż miejska oznakowała remontowany odcinek taśmą. Jednak jak tłumaczą mieszkańcy, przecież to nie strażnicy powinni się tym zajmować. 

- Zaczął się rok szkolny i ruch na ulicy jest większy. Po deszczu robi się straszne błoto. Ulica jest tak bardzo nierówna, że samochody się psują - tłumaczą nasi rozmówcy, którzy poprosili nas o interwencję. - Na dodatek od jakiegoś czasu na ulicy się nic nie dzieje i nie są prowadzone żadne prace drogowe. Jak długo mamy czekać na skończenie remontu?

Jak informuje urząd miasta, na zakończenie remontu firm ma jeszcze sporo czasu, bo do 2 grudnia.

- Aktualnie na placu budowy prowadzone są prace brukarskie - twierdzi Dominik Gil z gabinetu prezydenta.

Zakres robót III etapu remontu Kolejowej to: przebudowa nawierzchni na odcinku od ulicy Okszowskiej do skrzyżowania z al. J. Piłsudskiego, przebudowa chodników, zatok autobusowych oraz zjazdów. Miasto we wcześniejszej informacji o zakresie prac informowało również o poszerzeniu i skanalizowaniu skrzyżowań ulicy Kolejowej z Sienkiewicza, Starościńską, Kińczyka oraz aleją J. Piłsudskiego, wykonaniu kanalizacji deszczowej, usunięciu kolizji z infrastrukturą telekomunikacyjną oraz przebudowie oświetlenia. Wykonawca ma zająć się też oznakowaniem pionowym i poziomym oraz zagospodarowaniem zieleni.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 14.09.2020, 19:23
Miasto nie płaci i robota stoi
olo
olo 16.09.2020, 14:45
zapłaci jak będzie dobrze wykonane

Pozostałe