Rowerem do Pawłowa

  • 12.09.2020, 06:33
  • szer
Rowerem do Pawłowa
Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku rowerzyści będą mogli pojechać do Pawłowa nową ścieżką. Zadanie realizować będzie Zarząd Dróg Wojewódzkich, natomiast miasto partycypuje w kosztach budowy.

- Sfinansowaliśmy dokumentację projektową – mówi Stanisław Bodys, burmistrz Rejowca Fabrycznego. – Pokryjemy też koszty oświetlenia oraz połowę kosztów budowy ścieżki.

W sumie samorząd wyda ponad 0,5 miliona złotych. - Wszystkie dokumenty już przekazaliśmy Zarządowi Dróg Wojewódzkich - dodaje burmistrz. - Z informacji, jakie posiadamy, niebawem ma być ogłoszony przetarg na realizację tej inwestycji.

Ścieżka będzie miała ponad 800 metrów długości. Rozpocznie się po lewej stronie ulicy Lubelskiej, od zjazdu za domkami przy kopalni, a zakończy na granicy miasta i gminy. Dzięki temu, że gmina Rejowiec Fabryczny już wybudowała ciąg pieszo-rowerowy, cykliści będą mogli podróżować aż do Pawłowa. Ścieżka będzie miała nawierzchnię asfaltową.

- To bardzo potrzebna inwestycja - mówią mieszkańcy. - Będzie przede wszystkim bezpieczniej. Na tej trasie, która jest częścią drogi wojewódzkiej, już wielokrotnie dochodziło do wypadków. 

 - Mam nadzieję, że jeszcze przed zimą oddamy ją do użytku – dodaje burmistrz.

Samorządowcy liczą na to, że jeszcze w tej kadencji uda się także zmodernizować drogę wojewódzką na odcinku od trasy Lublin – Chełm poprzez Pawłów – Rejowiec Fabryczny do Rejowca, a więc do drogi wojewódzkiej Chełm – Krasnystaw. Niezbędna jest nowa nawierzchnia asfaltowa i utwardzone pobocze. - To bardzo ruchliwa wysokotonażowa trasa i obciążona między innymi przez ciężarówki.

Wsparcie dla tej inwestycji już jakiś czas temu zadeklarował członek Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed. Mieszkańcy i władze czterech gmin, przez które przebiega ta trasa, mają nadzieję, że już w przyszłym roku zostanie ona ujęta w budżecie województwa.

szer

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe