Wakacyjne fotki... z fotoradarów

  • 09.09.2020, 10:27
  • MP
Wakacyjne fotki... z fotoradarów
Przez dwa wakacyjne miesiące fotoradary na polskich drogach rejestrowały dziennie średnio aż 4150 wykroczeń. Wielu kierowców będzie miało pamiątkowe zdjęcia, a do tego jakie cenne.

Z danych Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego wynika, że podczas tegorocznych wakacji fotoradary zarejestrowały prawie 250 000 wykroczeń. Aż 240 000 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. Ta liczba jest porównywalna z analogicznym okresem zeszłego roku.  Pozostałe blisko 10 000 naruszeń dotyczyło przejazdu na czerwonym świetle - i ten wynik jest niestety o ponad 20 proc. wyższy niż w poprzednie wakacje.

Zdecydowana większość piratów, bo aż 93 proc., to kierowcy samochodów osobowych. Pozostałe 7 proc. to kierowcy ciężarówek, których było blisko 16 000, czyli ponad 30 proc. więcej niż przed rokiem. Wszyscy piraci jechali średnio o 23 km/h za szybko, aczkolwiek nie zabrakło również dwóch niechlubnych rekordzistów. Jeden z nich jechał przez Kleczanów w woj. świętokrzyskim 167 km/h, zaś drugi przez Dzierzążnię w woj. mazowieckim aż 180 km/h.

Jak co roku podczas wakacji, GITD kontrolowała również stan pojazdów ciężarowych i autokarów przewożących turystów oraz wczasowiczów. Najwięcej uchybień dotyczyło przekroczenia dopuszczalnego czasu pracy (42 proc.) i niewłaściwego korzystania z tachografów czy urządzeń rejestrujących (36 proc.). 1800 kierowcom zatrzymano dowody rejestracyjne za zły stan techniczny pojazdów, zaś 155 otrzymało mandaty karne.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe