10 lat walczyli o ten chodnik

  • 05.09.2020, 07:53
  • TWA
10 lat walczyli o ten chodnik
Prawdopodobnie jeszcze w tym roku w Sobiborze, przy drodze wojewódzkiej nr 816 (Nadbużance) wybudowany zostanie chodnik dla pieszych. Podczas ostatniej sesji radni przyjęli uchwałę o udzieleniu pomocy finansowej województwu lubelskiemu na to zadanie.

To już chyba trzecia kadencja, podczas której kolejni radni wnioskowali o budowę chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej w Sobiborze. Argumentowali, że ruch pojazdów na tej trasie jest dość duży, a nie wszyscy kierowcy przestrzegają przepisów ruchu drogowego i jadą z dozwoloną prędkością. W budżecie województwa lubelskiego ciągle jednak brakowało funduszy na tę inwestycję. Dopiero teraz władze wojewódzkie wygospodarowały oszczędności z innych inwestycji i wystąpiły z zapytaniem do wójta gminy Włodawa Dariusza Semeniuka, czy w dalszym ciągu jest zainteresowany budową chodnika.

- Nie mogliśmy odmówić, bo przecież chodzi o bezpieczeństwo naszych mieszkańców – mówi sekretarz gminy Marta Wawryszuk.

Zadanie podzielono na dwa etapy. W pierwszym chodnik zostanie wybudowany na odcinku około 540 m, powstaną również nowe zatoki autobusowe. Gmina dołoży do tego zadania 260 tys. 668 zł.

TWA

Czy - Twoim zdaniem - powinien zostać przywrócony handel w niedziele?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe