Spółka miejska zbiera gabaryty

  • 05.09.2020, 07:47
  • oprac. MP
Spółka miejska zbiera gabaryty
Od 1 września Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej wznawia odbiór odpadów wielkogabarytowych. Ich wywóz będzie się odbywał zgodnie z harmonogramem, który otrzymali mieszkańcy.

- W przypadku zabudowy wielorodzinnej spółka przystąpi do zbiórki powyższych odpadów także od 1 września, odbierając wielkogabaryty z miejsc wyznaczonych w harmonogramie i ustalonych z zarządcami nieruchomości - informuje Tomasz Pomiankiewicz, dyrektor sprzedaży MPGK.

Aby gabaryty zostały odebrane, należy je wystawić do godziny 7 rano w dniu wywozu. W trosce o estetykę miasta spółka apeluje do mieszkańców, aby nie pozostawiali niepotrzebnych już mebli czy innych dużych sprzętów w innych terminach. Nie oznacza to bowiem, że zostaną wywiezione wcześniej.

- Przypominamy, że mieszkańcy mogą korzystać też z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Bieławin 5 w Chełmie. Punkt jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7-16 oraz w soboty w godz. 7-14. Ilość odpadów, jakie można pozostawić w punkcie nie podlega limitom i można w godzinach otwarcia dostarczyć do punktu dowolną ich ilość - tłumaczy dyrektor Pomiankiewicz.

Harmonogramy wywozu odpadów wielkogabarytowych umieszczone są na stronie internetowej spółki www.mpgk.chelm.pl oraz Urzędu Miasta Chełm www.chelm.pl.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe