Z Chełmianki do Kryształu

Wojciech Więcaszek nie jest już graczem trzecioligowej Chełmianki. Z powodu małej liczby minut otrzymanych w pierwszych spotkaniach ligowych, zawodnik zdecydował się na zmianę barw klubowych. Wychowanek Włodawianki Włodawa wzmocnił czwartoligowy Kryształ Werbkowice.

Więcaszek zdążył już zaprezentować się kibicom swojego nowego klubu. Zawodnik wystąpił w wygranym przez Kryształ starciu z Unią Białopole (2:1). Przy pierwszym golu Stanisława Rybki zaliczył nawet asystę.

- W ostatnim czasie sprawy służbowe zaczęły coraz bardziej kolidować z zajęciami w Chełmiance, a wiadomo, że bez regularnych treningów nie otrzymywałbym zbyt wielu minut. Między innymi z tego powodu podjąłem decyzję, że lepszym rozwiązaniem będzie zmiana klubu – tłumaczy sam zainteresowany. - Kryształ zaproponował najlepszą ofertę. Ponadto do tego transferu przekonała mnie możliwość współpracy z trenerem Jackiem Ziarkowskim – dodaje zawodnik.

34-letni Więcaszek trafił do Chełmianki zimą 2020 r. W rundzie wiosennej sezonu 2019/2020 rozegrał w biało-zielonych barwach tylko jedno spotkanie (z Motorem Lublin 0:7). Później, jak wiadomo, trzecioligowe rozgrywki zostały przerwane z powodu epidemii koronawirusa. W letnich meczach kontrolnych Więcaszek wychodził zazwyczaj w podstawowej jedenastce. Tak też było w inauguracyjnej konfrontacji nowego sezonu z Wisłą Sandomierz (1:3). Kolejne mecze piłkarz rozpoczynał jednak z ławki rezerwowych i na boisko wchodził w samych końcówkach, co niewątpliwie przyczyniło się do zmiany barw klubowych. Popularny „Więcach” jest uniwersalnym zawodnikiem. Może występować na środku obrony, pomocy, jak i w ataku. Dysponuje dobrym uderzeniem z dystansu. Świetnie egzekwuje również rzuty wolne w pobliżu bramki przeciwnika.