Rodzinny browar promuje Chmielaki

  • 03.09.2020, 12:00
  • GD
Rodzinny browar promuje Chmielaki
Rodzinny browar Jagiełło z Pokrówki koło Chełma uwarzył oficjalne piwo Chmielaków Krasnostawskich. Zdobył również trzy medale podczas Konsumenckiego Konkursu Piw.

Do tegorocznego Konsumenckiego Konkursu Piw w ramach inauguracji obchodów 50. Chmielaków Krasnostawskich zgłoszono 322 piwa z 34 browarów z Polski, Czech i Niemiec. Oceniane były w 13 kategoriach. Złotem obsypany został m.in.  Jagiełło Chmielak (kategoria: Piwa jasne w stylu Mild Lager o ekstrakcie do 11° Plato). Srebro zdobył Jagiełło Vienna Lager (Kategoria: piwa jasne w stylu Marcowe o ekstrakcie 13-16° Plato). Brąz otrzymał Jagiełło Pilsner (kategoria: piwa jasne w stylu Pils o ekstrakcie 11-12,9° Plato.

- Cieszę się, że Jagiełło Chmielak jest cały czas w czołówce tego konkursu. Konkurencja była duża, bo na piwa jasne jest największe zapotrzebowanie na rynku. Powtarzający się co roku sukces świadczy jednak o tym, że dbamy o markę naszego prestiżowego produktu, który również dobrze się sprzedaje - komentuje właściciel browaru Lucjan Jagiełło.

Warto dodać, że Browar Jagiełło uwarzył oficjalne piwo chmielakowe. To mild lager o ekstrakcie do 11° Plato zawierający 4,6 proc. alkoholu. W sprzedaży będzie dostępny poprzez tradycyjne kanały dystrybucji producenta. 

- Podczas tegorocznych Chmielaków Krasnostawskich mieliśmy uroczyście podpisać z miastem Krasnystaw długoletnią umowę dotyczącą produkcji tego piwa. Na przeszkodzie całej imprezy stanęła jednak pandemia koronawirusa, ale nasza współpraca nie jest zagrożona - dodaje producent piwa z Pokrówki. 

W innych kategoriach konsumenckiego konkursu piw złotemedale zdobyły: Miłosław Pilzner - Browar Fortuna  (piwa jasne w stylu Pils o ekstrakcie 11-12,9° Plato), Okocim Jasne Okocimskie - Carlsberg Polska (piwa jasne w stylu European Lager o ekstrakcie 11-12,9° Plato), Bojan Toporek - Browar Bojanowo (piwa jasne w stylu Marcowe o ekstrakcie 13-16° Plato), Traditional Bock - Brofaktura (piwa w stylu Koźlak o ekstrakcie powyżej 16° Plato), Milkołak - Browar Recraft (piwa ciemne o ekstrakcie do 18° Plato), Porter Warmiński - Browar Kormoran (piwa ciemne w stylu Porter Bałtycki o ekstrakcie powyżej 18° Plato), Okocim Radler arbuz-melon - Carlsberg Polska (napoje na bazie piwa typu Radler/Shandy o zawartości alkoholu do 4,5proc. obj.), Roskoszne - Brofaktura (piwa pszeniczne jasne w niemieckim stylu Hefeweizen Hell o ekstrakcie 11-14° Plato), The PLCA Show - Browar Pilica (piwa w stylu Bitter, English IPA, American IPA, NZ IPA), American Pale Ale #001 - Brofaktura (piwa w stylu American Pale Ale, Summer Ale, Golden Ale), Bestbir Męski Rum - Kultowy Browar Staropolski (piwa smakowe i aromatyzowane) oraz Okocim Bezalkoholowe - Carlsberg Polska (piwa bezalkoholowe Lager/Pils o zawartości alkoholu do 0,5 proc. obj.).

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe