Miasto chce zmienić park międzyosiedlowy

  • 03.09.2020, 07:46
  • AN
Miasto chce zmienić park międzyosiedlowy
Ratusz złożył wniosek o dofinansowanie rewitalizacji parku międzyosiedlowego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego w ramach programu Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu. Chełm ubiega się o dotację w wysokości ponad 8 mln zł.

W przypadku pozytywnej decyzji i otrzymania wsparcia finansowego park zmieniłby się nie do poznania. Wśród planowanych prac znajdują się bowiem m.in.: budowa fontanny retencyjnej z przyłączami, wyposażonej w urządzenia do widowiskowych iluminacji wodnych czy budowa naturalnego placu zabaw składającego się m.in. z tuneli z żywopłotu oraz wikliny, a także drewnianych kratownic. Nasadzenia zieleni, w powiązaniu z naturalnym wyposażeniem placu zabaw, mają przypominać prawdziwy ogród.

Ponadto projekt przewiduje budowę rekreacyjnego placu miejskiego, w ramach którego powstanie m.in. pumptrack, który oprócz standardowej będzie miał również dodatkową funkcję. Posłuży bowiem jako rozwiązanie integrujące czasową retencję wód opadowych. Przystosowanie terenu do tymczasowego zalania i magazynowania wody umożliwi późniejsze odprowadzenie wody do zbiornika retencyjnego, gdy minie zagrożenie powodziowe. Okresy bezdeszczowe pozwolą natomiast na pełne korzystanie z funkcji pełnionych przez pumptrack. W parku międzyosiedlowym pojawią się nowe ławki, pergole i tablice edukacyjne dotyczące m.in. obiegu w przyrodzie oraz retencji wody. Kolejną atrakcją ma być rozarium.

O tym, czy projekt uzyskał akceptację i będzie realizowany w parku, dowiemy się pod koniec roku.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe