Przedwojenne szlagiery w parku czytelnika

  • 02.09.2020, 09:49
  • AN
Przedwojenne szlagiery w parku czytelnika
W ramach projektu "Książka i Muzyka" Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza na koncert Małej Orkiestry Dancingowej Noama Zylberberga oraz spotkanie autorskie z Grzegorzem Kalinowskim. Wydarzenie już 4 września.

Dwugodzinny koncert przedwojennych szlagierów w wykonaniu orkiestry odbędzie się na terenie zielonym biblioteki. Podczas spotkania ma być lekcja tanga i retro potańcówka na świeżym powietrzu. Słowo wstępne i opowieści o starej Warszawie, literaturze i muzyce snuć będzie pisarz, historyk, dziennikarz i varsavianista Grzegorz Kalinowski. Koncert rozpocznie się o godz. 19, wstęp wolny.

Mała Orkiestra Dancingowa pod dyrekcją Noama Zylberberga gra wczesny polski pop, bez nostalgii rekonstruując dźwięki ukryte pod szumem starej płyty. Dwunastoosobowy skład wykonuje muzykę dwudziestolecia międzywojennego, zgodnie z duchem czasów, z której pochodzi. Korzystając z oryginalnych nagrań, orkiestra przygotowuje aranżacje utworów w takiej postaci, w jakiej zostały skomponowane i wykonuje je, zachowując wierność stylowi. W 2018 roku orkiestra wydała swój debiutancki album.

Koncert organizowany jest dzięki wsparciu finansowemu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków Instytutu Książki. Przed koncertem, o godz. 18 odbędzie się spotkanie autorskie Grzegorza Kalinowskiego, który opowie o swojej najnowszej książce "Granatowy'44", która premierę miała dosłownie kilka dni temu.

"Granatowy'44" to opowieść o Warszawie czasu powstania. 1 sierpnia 1944 r. w Warszawie wybucha powstanie. Funkcjonariusz Policji Kryminalnej Generalnej Guberni, kapitan Wincenty Rybski wychodzi z podziemia. Po blisko pięciu latach pracy w policji i jednocześnie w podziemnych strukturach państwa polskiego ma objąć funkcję w Państwowym Korpusie Bezpieczeństwa. W planach Wincenty Rybski miał kierować jedną z jego jednostek, bądź komisariatem. Przełożeni mają jednak inne zadania. Rybski, który przed wojną służył jako śledczy w Policji Państwowej, a w trakcie okupacji brał udział w wielu zleconych przez konspirację i wykonywanych samorzutnie akcjach, dostaje kolejne, trudne zadania. Pierwszym z nich jest likwidacja grupy mścicieli, którzy nie chcą się podporządkować rozkazom dowództwa i dokonują samosądów.

Wstęp na obydwa wydarzenia bezpłatny.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe