Wypoczywaj w Żółkiewce, która zaskoczy i zauroczy

  • 31.08.2020, 20:42 (aktualizacja 31.08.2020, 21:04)
  • red
Wypoczywaj w Żółkiewce, która zaskoczy i zauroczy
Czasami, szukając miejsc wartych odwiedzania, „gonimy” palcem po mapie daleko, wychodząc z założenia, że w najbliższej okolicy nie zobaczymy nic ciekawego. Nic bardziej mylnego. Zazwyczaj w promieniu 50 km jest wiele miejscowości z pięknymi zakątkami i fantastycznymi historiami. I takim miejscem jest właśnie gmina Żółkiewka.

Żółkiewka to obszar atrakcyjny pod wieloma względami. Przede wszystkim jest idealnym miejscem dla tych, którzy chcieliby odpocząć i w pełni się zrelaksować. Na pewno wszyscy docenią malownicze krajobrazy, piękne kompleksy leśne, a także powietrze - czyste i nasycone zapachami roślin uprawianych przez rolników.

Latem Żółkiewka wychodzi z propozycją szerokiej i bogatej oferty kulturalnej. Organizowane są m.in. festyny przy zalewie, na których całe rodziny mogą w sposób atrakcyjny spędzić czas. Podczas lata odbywa się tu kilka dużych imprez: Dzień Dziecka z Powiatowym Konkursem Piosenki i Tańca, Piknik Wawrzyńca oraz Dożynki gminno-parafialne, podczas których można zobaczyć tradycyjny obrzęd dożynkowy, a Koła Gospodyń Wiejskich prezentują rękodzieło i przysmaki. Na terenie gminy można też trafić na potańcówki na świeżym powietrzu organizowane spontanicznie przez Fundację Borówek.

Gmina Żółkiewka może zaoferować także atrakcje dla miłośników mocnych wrażeń. Cegielnia Wierzchowina to klimatyczne miejsce dla fanów jazdy terenowej, gdzie off-roadowcy mogą poszaleć na terenówkach oraz motocrossach. Starannie przygotowane i niełatwe trasy składają się z naturalnych przeszkód oraz industrialnych elementów. Jazda po terenach górzystych i leśnych jest również nie lada wyzwaniem, ale dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń. Cegielnia poszerzyła swoją ofertę o bazę cateringową i noclegową, pole namiotowe, bezpłatny parking oraz możliwość zorganizowania gier zespołowych, tj. paintball czy siatkówka. 

Gmina posiada halę sportową z w pełni wyposażoną siłownią oraz ogólnodostępne boisko ze skocznią i bieżnią o sztucznej nawierzchni. Do tego dochodzi stadion z trybunami, na którym mecze rozgrywa Gminny Klub Sportowy Hetman Żółkiewka. Najmłodsi mogą korzystać z placu zabaw i siłowni zewnętrznej w Centralnym Parku Żółkiewki.

Atrakcją dla miłośników wędkowania jest zbiornik retencyjny na rzece Żółkiewka o pow. ponad 14 ha. Spacerom sprzyja nowo wybudowana ścieżka spacerowa wzdłuż zalewu wraz z infrastrukturą towarzyszącą, tj. parkingi, miejsce na ognisko, miejsca szachowe, leżaki, boisko do koszykówki. Każdy, kto odwiedza to miejsce, może czuć się w pełni bezpiecznie. Obiekt jest monitorowany przez 24 h.

Odwiedzając tę gminę, można zostać w niej na dłużej. Żółkiewka posiada zajazd, gdzie każdy zje gorący i wyśmienity posiłek. Smakosze pizzy zadowolą podniebienie w miejscowościach Chłaniów i Żółkiewka. Natomiast wyjeżdżając z gminy, oprócz dobrych wrażeń można zabrać ze sobą niepowtarzalne pamiątki - wyroby ceramiczne czy filcowe z gospodarstwa artystycznego w Dąbiu.

red

Zdjęcia (14)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe