We Włodawie rotacyjnie

  • 31.08.2020, 12:08
  • TWA
We Włodawie rotacyjnie
We włodawskich szkołach tylko uczniowie klas pierwszych będą mieli we wtorek, 1 września, tradycyjne rozpoczęcie roku szkolnego. Pozostali spotkają się ze swoim nauczycielem w klasie, ale grupy będą przychodziły rotacyjnie.

W czwartek w urzędzie miejskim odbyło się specjalne posiedzenie z udziałem burmistrza, dyrektorów szkół i szefa włodawskiego sanepidu. Ustalono warunki rozpoczęcia nowego roku szkolnego oraz zasady dalszego kształcenia.

- Szkoły są zdezynfekowane i przygotowane na przyjęcie uczniów. Jednakże tradycyjne rozpoczęcie roku przewidujemy tylko dla pierwszoklasistów. Uczniowie pozostałych klas będą przychodzili do szkoły na wyznaczoną godzinę, aby uniknąć wielkiego i niepotrzebnego skupiska. Przy wejściu do szkół podstawowych i przedszkoli będą wystawione środki do dezynfekcji dłoni. Zapasy płynów otrzymaliśmy z Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz z Ministerstwa Edukacji Narodowej. Na kilka tygodni nam ich wystarczy. Mam nadzieję, że otrzymamy kolejne partie. Jeśli nie, to sami będziemy musieli je zakupić. Jeżeli chodzi o przedszkola, to chcę pokreślić, że rodzice nie wejdą do placówek. Najmłodsze dzieci będą odbierane przy wejściu, dlatego proszę mieszkańców Włodawy o wyrozumiałość - tłumaczy burmistrz Wiesław Muszyński.

Dyrektorzy szkół podstawowych tak ułożyli plan zajęć, aby uczniowie, szczególnie starszych klas, nie przemieszczali się z sali do sali na lekcje z poszczególnych przedmiotów, ale odbywali je w jednym pomieszczeniu. Dodatkowo dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 podzielił placówkę na tzw. skrzydła. Obiekt jest duży, więc miał takie możliwości.

- Dzięki temu w razie wystąpienia przypadku zakażenia nie będziemy zamykać całej szkoły a jedynie jedno skrzydło i izolować tylko uczniów tych klas, którzy mieli zajęcia w danej części budynku – wyjaśnia burmistrz.

Uczniowie nie będą musieli przebywać w maseczce na twarzy podczas pobytu w szkole, natomiast nauczyciele - jeśli zechcą - będą mogli korzystać z maseczek oraz przyłbic.

- Co mogliśmy, to zrobiliśmy. Reszta nie zależy od nas – podsumowuje Muszyński.

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Qrek
Qrek 02.09.2020, 16:05
Jak zawsze teoria,a praktyka praktyką..

Pozostałe