W Krasnymstawie czekają na uczniów

  • 31.08.2020, 12:04
  • GD
W Krasnymstawie czekają na uczniów
Przygotowania do rozpoczęcia roku szkolnego są już na finiszu. W ostatnich dniach trwały ostatnie narady dyrektorów szkół z władzami miasta, gmin i powiatu. Placówki pracują również nad regulaminami prowadzenia nauki w trybie zdalnym i mieszanym, gdyby wystąpiła taka konieczność.

Rozpoczęcie roku szkolnego w I LO im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie planowane jest wyłącznie z wychowawcami. Uczniowie będą wchodzili do klas dwiema klatkami schodowymi. Jedni o godz. 9, a inni dziesięć minut później. Podobnie ma wyglądać każdy kolejny dzień. Choć szatnia jest wspólna, różne godziny rozpoczęcia lekcji mają zapobiec gromadzeniu się w tym pomieszczeniu większej liczby osób  w jednym czasie.

- Wysłaliśmy wniosek do ministerstwa o zapotrzebowanie na 700 maseczek i 49 pięciolitrowych pojemników płynu dezynfekcyjnego. Dostawy spodziewamy się przed 1 września. Wcześniej zabezpieczyliśmy dyspenser i 20 podobnej wielkości opakowań płynu. Mamy termometry do mierzenia temperatury ciała, ale będziemy ich używali tylko w uzasadnionych objawami przypadkach - mówi dyrektor liceum Anna Patejuk.

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Krasnymstawie inauguracja roku szkolnego przewidziana jest wyłącznie dla uczniów trzech klas pierwszych. Pozostali spotkają się z wychowawcami w klasach, podobnie jak było to w przypadku rozdania świadectw.

- Na co dzień będą funkcjonowały 4 wejścia do szkoły. Szafki uczniów rozlokowaliśmy po całej szkole, aby nie powodować tłoku w jednym miejscu. Dzwonki będą wyłączone, bo opracowaliśmy harmonogram wyjść na przerwę i korzystania z placu zabaw. Noszenie maseczek będzie obowiązkowe w czasie przechodzenia przez przestrzenie wspólne oraz wszędzie tam, gdzie mieszają się grupy uczniów - wylicza dyrektor krasnostawskiej jedynki Marzena Morylowska.

Podobnie rozwiązania w sprawie maseczek będą obowiązywały w Szkole Podstawowej im. Synów Pułku w Siennicy Różanej. Ponadto uczniowie będą mieli wszystkie lekcje w jednej klasie. Na przerwy będą wychodzili normalnie. Jeśli jednak to się nie sprawdzi, wprowadzony zostanie system rotacyjny.

- Uważam, że jesteśmy dobrze przygotowani do ewentualnej pracy zdalnej. Aktualnie pracujemy nad regulaminem nauki w trybie mieszanym. Zamierzam jeszcze przedyskutować to z kadrą pedagogiczną, aby wspólnie podjąć decyzję i wybrać sensowne rozwiązania - mówi Katarzyna Czajka, dyrektorka SP Siennica Różana.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe