Covidowe dla krasnostawskich DPS-ów

  • 30.08.2020, 16:30
  • GD
Covidowe dla krasnostawskich DPS-ów Fot. Piotr Wójcik / UMWL
Trzy domy pomocy społecznej na terenie powiatu otrzymają ponad 1,86 mln zł na łagodzenie skutków pandemii oraz przeciwdziałanie jej negatywnym konsekwencjom. Prawie dwie trzecie tej kwoty dostaną w ramach dodatków do wynagrodzeń pracownicy, którzy mieli bezpośredni kontakt z mieszkańcami DPS-ów w Bończy, Surhowie i Krasnymstawie.

Marszałek województwa Jarosław Stawiarski podpisał umowę ze starostą Andrzejem Leńczukiem na udzielenie grantu w ramach projektu pn. „Wsparcie działań związanych z przeciwdziałaniem skutkom rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19 w domach pomocy społecznej”. Środki pochodzą z Europejskiego Funduszu Społecznego i zostaną wypłacone za okres trzech miesięcy, od lipca do września br.

Wsparcie finansowe otrzymają DPS w Krasnymstawie (984,1 tys.), DPS w Bończy (447,9 tys.) oraz DPS w Surhowie (430,6 tys.). Granty w ramach tego projektu mogą być wydatkowane na doposażenie domów pomocy społecznej m.in. w sprzęt medyczny niezbędny do powstrzymywania rozprzestrzeniania się choroby COVID-19, sprzęt do izolatek, a także na zatrudnienie nowych osób, zapewnienie dodatków do wynagrodzeń dla pracowników, miejsc odbywania kwarantanny oraz noclegowych i wyżywienia dla personelu DPS.

- Domy pomocy społecznej w Bończy, Surhowie i Krasnymstawie otrzymały zielone światło na zakup lamp bakteriobójczych, myjek jednorazowych, bramek do mierzenia temperatury, mobilnej stacji do dezynfekcji rąk, generatorów ozonu, oczyszczaczy powietrza, parownic, mat dezynfekcyjnych, szorowarek do powierzchni płaskich, tzw. wąsów do podawania tlenu, ciśnieniomierzy, termometrów bezdotykowych, szafek przyłóżkowych i wielu innych potrzebnych rzeczy - wylicza Waldemar Fedorowicz, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy rodzinie w Krasnymstawie.

Znana jest również wielkość dodatków dla pracowników tych placówek. DPS Krasnystaw otrzyma na ten cel 722 tys. zł. DPS Bończa wyda 228,4 tys, z kolei DPS Surhów przekaże kadrze 190,3 tys. zł.

- Kwestie związane z wysokością dodatków oraz tym, kto je otrzyma, będą ustalane przez dyrektorów poszczególnych placówek - dodaje dyrektor PCPR Krasnystaw.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe