Debiutant z kwalifikacją na Mistrzostwa Polski

Igor Czechowski jest drugim zawodnikiem chełmskiego Dragona, który w ostatnim czasie wywalczył kwalifikację do Mistrzostw Polski w kategorii juniorów młodszych. Udział w tych zawodach podopieczny Jana Dąbskiego zapewnił sobie dobrym wynikiem, uzyskanym w ogólnopolskich zawodach strzeleckich „O puchar prezesa Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego”, które odbyły się we Wrocławiu.

Autor: Fot. Dragon Chełm

Zmagania rozegrano we wtorek (18 sierpnia). Były one kolejną kwalifikacją do Mistrzostw Polski juniorów młodszych. Dragona Chełm w tej imprezie reprezentowali: Igor CzechowskiDominik Myszura i Rafał Musiatowicz. W konkurencji karabinu pneumatycznego 50 strzałów najwyżej z chełmskiej trójki sklasyfikowany został pierwszy z zawodników. Czechowski uplasował się na 26. miejscu, ale uzyskał wynik 459,5 pkt, dający kwalifikację do krajowego czempionatu.

- Ciekawostką jest to, że dla Igora były to pierwsze zawody w życiu. Tak więc jest i zaskoczenie, ale jest i radość – mówi Jan Dąbski, trener Dragona.

Zaraz za Czechowskim uplasował się Myszura. Ten zawodnik już wcześniej zapewnił sobie udział w Mistrzostwach Polski (uzyskując wymagany wynik w Mistrzostwach Strefowych w Warszawie), dlatego występ we Wrocławiu był dla niego zwykłym przetarciem i sprawdzeniem formy. Tym razem podopieczny Dąbskiego wystrzelał 446,1 pkt. Najmniej punktów na swoim koncie – 426 – zgromadził Musiatowicz. Wynik ten dał mu 31. miejsce, ale na razie nie wiadomo, czy pozwoli na zakwalifikowanie się do krajowego czempionatu.

Warto podkreślić, że reprezentanci Dragona będą jedynymi sportowcami z województwa lubelskiego, którzy wezmą udział w strzeleckich Mistrzostwach Polski w kat. juniorów młodszych.