Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Młodzież chce do Modrzewiaka

Zespół Szkół Zawodowych nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie to szkoła, którą najchętniej wybierali tegoroczni absolwenci podstawówek. Dyrektor Eugeniusz Omelczuk nie kryje zadowolenia, bo zrekrutował więcej uczniów niż podczas tzw. podwójnego rocznika.
Młodzież chce do Modrzewiaka

Autor: Fot. facebook.com/ZSZ.nr1.II.LO.we.Wlodawie

- Mamy największy kryzys demograficzny od lat, dlatego zakładaliśmy pesymistyczny scenariusz. Tworząc arkusz organizacyjny, zaplanowaliśmy utworzenie czterech oddziałów, a powstanie ich aż siedem. Myślę, że jest to poniekąd efekt epidemii. Wielu rodziców zrezygnowało z wysyłania swoich dzieci do szkół w Chełmie czy Lublinie. Jestem przekonany, że uczniowie wybierając naszą szkołę, brali pod uwagę również to, że mamy nowoczesne, świetnie wyposażone pracownie – wyjaśnia Omelczuk.

Do szkoły przyjęto w sumie 180 uczniów, w tym kilkunastu z Ukrainy. 85 wybrało naukę w liceum, 80 w technikum i 23 osoby zdecydowały się na zdobycie zawodu w szkole branżowej.

W liceum powstaną trzy oddziały. Tradycyjnie największą popularnością cieszył się kierunek matematyczno-fizyczno-informatyczny. Równie duże wzięcie miał profil wojskowy. Ta klasa funkcjonuje w "Modrzewiaku" dopiero drugi rok.

- Od lat kształcimy uczniów w klasie mundurowej. Wcześniej była to służba graniczna. Teraz wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom wojska – tłumaczy dyrektor.

Trzecia klasa będzie łączona z dwóch profili: medialno-prawniczego i biologiczno-chemicznego.

Trzy oddziały powstaną również w technikum. Jeden samodzielny będą stanowili uczniowie, którzy wybrali profil informatyczny. - Technologia w tym zakresie rozwija się niesamowicie szybko. Jest to przyszłościowy kierunek i wydaje mi się, że tym właśnie kieruje się młodzież - przekonuje Omelczuk.

Dwie pozostałe klasy będą łączone: technik pojazdów samochodowych z technikiem budownictwa oraz technik żywienia i usług gastronomicznych z technikiem hotelarstwa.

Będzie również jeden oddział w "branżówce" łączony z zawodów: monter zabudowy robót wykończeniowych w budownictwie i elektromechanik.

Z naboru zadowolona jest też Arlena Krawczuk, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie.

- Zawsze może być lepiej, ale biorąc pod uwagę pogłębiający się niż demograficzny myślę, że jest dobrze. Stworzymy trzy oddziały, czyli tyle, ile planowaliśmy – wyjaśnia. Powstanie jedna klasa o profilu matematyczno-fizycznym, biologiczno-chemiczna oraz łączona humanistyczna z ogólną.

Dwa oddziały zostaną utworzone w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce Osadzie.

- Odeszły nam trzy oddziały, zrekrutowaliśmy dwa. Jednak wydaje mi się, że to nie jest zły wynik – mówi dyrektor Leszek Młynarczyk.

Szkoła zrekrutowała w sumie 43 osoby: 22 na kierunku mechanizacji, 10 na kierunku technik żywienia i 11 na agrobiznesie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama