Świętowali 30-lecie w odnowionej remizie

  • 27.08.2020, 16:15
  • GD
Świętowali 30-lecie w odnowionej remizie Fot. UG Siennica Różana
Z okazji obchodów 30. rocznicy powstania samorządu terytorialnego władze gminy zaprosiły radnych i sołtysów, którzy piastowali te funkcje od 1990 roku. Nie zabrakło też przedstawicieli ochotniczych straży pożarnych i kół gospodyń wiejskich.

Organizatorzy podkreślają, że sytuacja związana z pandemią koronawirusa nie pozwoliła na przygotowanie obchodów we wcześniejszym terminie. Okolicznościowe spotkanie zostało zorganizowane w wyremontowanej świetlicy wiejskiej w Siennicy Królewskiej Dużej przy bardzo znaczącym zaangażowaniu lokalnej społeczności.

Przybyłych gości, wśród których byli poseł Krzysztof Grabczuk i senator Józef Zając, prorektor PWSZ w Chełmie Beata  Fałda, radny powiatowy Janusz Szpak oraz księża siennickich parafii,  powitał przewodniczący rady gminy Piotr Banach. Następnie słowa podziękowania skierował do zaproszonych gości wójt Leszek Proskura.

Okolicznościowy wykład podsumowujący 30 lat działania samorządu wygłosił Zygmunt Gardziński reprezentujący PWSZ w Chełmie. Następnie wszyscy zaproszeni radni i sołtysi zostali uhonorowani okolicznościowymi dyplomami.

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią nie organizowano w tym roku dożynek gminnych. Panie z koła gospodyń przygotowały jednak wieniec żniwny. Spotkaniu z okazji 30. samorządu terytorialnego towarzyszyło symboliczne podziękowanie za tegoroczne plony.

Część oficjalną zakończyły wystąpienia zaproszonych gości, którzy podkreślali wielką rolę reformy samorządowej z 1990 roku w rozwoju Polski. Z uznaniem wypowiadali się również o osiągnięciach gminy Siennica Różana. Dalszą części spotkania przebiegała w miłej atmosferze, o którą zadbały panie z KGW w Siennicy Królewskiej Dużej oraz kapela zespołu Jawor z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe