DPS-y dostały kasę

  • 26.08.2020, 10:34
  • DBEZ
DPS-y dostały kasę For. Urząd Marszałkowski w Lublinie
Ponad 1,5 mln. zł dostały domy pomocy społecznej na terenie powiatu chełmskiego. W ubiegłym tygodniu podpisano umowy.

Dofinansowanie zostanie przekazane w ramach projektu pt.: Wsparcie działań związanych z przeciwdziałaniem skutkom rozprzestrzeniania się pandemii COVID- 19 w domach pomocy społecznej. Celem projektu jest łagodzenie skutków pandemii oraz przeciwdziałanie jej negatywnym konsekwencjom. Bezpośrednim wsparciem objęte zostaną 44 domy pomocy społecznej na terenie województwa, w tym trzy z powiatu chełmskiego. Wkład z Europejskiego Funduszu Społecznego w projekcie to ponad 19 mln zł.

W ramach przyznanych grantów do Domu Pomocy Społecznej w Nowinach trafi dofinansowanie w wys.  977 tys. 50 zł. Dom Pomocy Społecznej w Kaniem otrzyma  308 tys. 700, a Dom Pomocy Społecznej w Chojnie Nowym Pierwszym – 273 tys. 100 zł.

Pieniądze przeznaczone zostaną na zakup sprzętu i wyposażenia,  doposażenie stanowisk pracy oraz tworzenie izolatek i miejsc kwarantanny i dodatki do wynagrodzeń pracowników, a także zatrudnienie dodatkowych pracowników. Będą też pokryte koszty związane z zapewnieniem noclegów pracownikom PDS i tymczasowych miejsc na kwarantannę.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe