46 kg narkotyków pod węglem

  • 26.08.2020, 07:56 (aktualizacja 28.08.2020, 09:01)
  • (apm)
46 kg narkotyków pod węglem Fot. www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl
Podczas kontroli granicznej funkcjonariusze znaleźli w skrytkach konstrukcyjnych ciężarówki z Ukrainy pakunki wypełnione żelem. Funkcjonariusze podejrzewali, że może to być substancja psychoaktywna. Nie mylili się. Przechwycili ponad 46 kilogramów substancji narkotycznej o szacunkowej wartości ponad 2,3 mln zł. Kierowca trafił na trzy miesiące do aresztu.

To jeden z większych przemytów narkotyków udaremniony w tym roku na wschodniej granicy Polski.

14 sierpnia pogranicznicy z Dorohuska kontrolowali samochód ciężarowy wiozący z Ukrainy do Polski węgiel drzewny. Po przeskanowaniu pojazdu na urządzeniu RTG okazało się, iż w przestrzeniach konstrukcyjnych zestawu ciężarowego znajduje się ukryty dodatkowy ładunek.

- Funkcjonariusze ujawnili w skrytkach konstrukcyjnych pojazdu pakunki wypełnione żelem. Funkcjonariusze podejrzewając, iż może to być substancja psychoaktywna, postanowili ją zbadać. Przeprowadzone testy wykazały, iż jest metaamfetamina. W sumie funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli ponad 46 kilogramów substancji narkotycznej o szacunkowej wartości ponad 2,3 mln zł – informuje por. Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie.

W sprawie został zatrzymany 25-letni obywatel Ukrainy, który był kierowcą kontrolowanej ciężarówki. Decyzją sądu, wobec mężczyzny zastosowano tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Śledztwo w sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Chełmie.

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ja
ja 26.08.2020, 15:23
Od kiedy straż graniczna posiada RTG do prześwietlania ciężarowek? 😂😂😂😂

Pozostałe