Podwójne święto w Fajsławicach [ZDJĘCIA]

  • 22.08.2020, 11:22 (aktualizacja 31.08.2020, 07:42)
  • GD
Podwójne święto w Fajsławicach [ZDJĘCIA]
Wojewódzkie święto ziół i dożynki gminno-parafialne w Fajsławicach za nami. To jedyna gmina w powiecie krasnostawskim, której władze zdecydowały się na organizację święta plonów w tradycyjnej formule.

W programie było m.in. wręczenie dyplomów uznania przyznanych rolnikom przez Urząd Marszałkowski w Lublinie. Odebrali je: Leszek Olech, Zbigniew Warda, Krzysztof Mazurek, Stanisław Borzęcki, Paweł Jagiełło i Radosław Parka.

Konkurs na ciasto z dodatkiem ziół wygrała Magdalena Jagiełło (gm. Fajsławice) i jej rolada melisowo-malinowa. Drugie miejsce zajęło KGW Poperczyn za „Specjał czosnkowo-ziołowy Ewy”. Trzecia nagroda przypadła Gminnemu Stowarzyszeniu Aktywnych Kobiet w Fajsławicach, które przygotowało tymiankowe babeczki.

W konkursie na najpiękniejszy bukiet zielny triumfowało KGW Górzanie, a nagrodzona została „górzańska inspiracja ziołowo-zbożowa". Kolejne miejsca przypadły KGW Razem Lepiej z Ksawerówki oraz KGW Wola Żulińka.

Konkurs fotograficzny pn. „Naturalne jest piękne. Fajsławickie impresje, jakich nie znamy” miał dwie kategorie wiekowe. W grupie uczestników do 35 lat wygrał Jakub Tujaka, druga była Magdalena Jagiełło, a trzecia Aniela Wasil. Wśród osób powyżej tego wieku triumfowała Anna Kosierb, przed Pawłem Bochniarzem i Elwirą Kozioł

Dożynkom towarzyszył konkurs BHP dla rolników organizowany przez pracowników placówki terenowej KRUS w Piaskach. Laureatami zmagań zostali Michał Krysa, Mariusz Wójcik i Jolanta Greczkowska.

GD

Zdjęcia (34)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe