Ośrodek zdrowia znów otwarty

  • 21.08.2020, 16:15
  • GD
Ośrodek zdrowia znów otwarty
Aż 164 osoby podpisały się pod petycją do wójta i rady gminy w sprawie wznowienia pracy ośrodka zdrowia w Żulinie. Interwencja mieszkańców odniosła pozytywny skutek.

Petycja wpłynęła do urzędu gminy 31 lipca. Autorzy pisma argumentowali, że ośrodek zdrowia to niezbędny punkt konsultacji medycznej dla mieszkańców wsi Żulin, Wola Żulińska i Borowica.

- Wielu mieszkańców tych miejscowości to osoby starsze, które nie są w stanie dotrzeć do oddalonych o kilkanaście kilometrów przychodni w Łopienniku Nadrzecznym czy w Krasnymstawie. Od wielu lat ośrodek funkcjonował kilka dni w tygodniu, co było wystarczające dla obsługi - czytamy w petycji.

Przekonują, że pomieszczenia ośrodka na przełomie ostatnich lat zostały wyremontowane kosztem budżetów sołeckich. W znaczny sposób poprawiło to jakość świadczonych tam usług medycznych.

- Jesteśmy zdania, że zamknięcie ośrodka zdrowia w Żulinie znacząco pogorszy dostęp do lekarza, wskutek czego obniży się nasz stan zdrowia - uważają mieszkańcy trzech wsi.  

Nacisk społeczny spowodował, że 6 dni później na stronie internetowej Urzędu Gminy Łopiennik Górny pojawił się pozytywny dla mieszkańców komunikat. Okazało się, że poradnia w Żulinie jest znów otwarta w formie wizyt bezpośrednich we wtorki i czwartki w godzinach od 10 do 12.

Należy wcześniej zarejestrować się (tel. 82 577 30 09) na konsultację telefoniczną, a w przypadku konieczności konsultacji osobistej, należy zgłosić się do poradni w umówionym przez lekarza terminie (wtorek, czwartek). W pozostałe dni jest możliwość przyjęć w innych placówkach.

- Z powodu stanu epidemicznego w całym kraju filia ośrodka zdrowia w Żulinie była zamknięta od marca br. Jeszcze przed złożeniem tej petycji rozmawiałem z właścicielami NZOZ w Łopienniku Nadrzecznym w sprawie przywrócenia wizyt lekarskich w tamtym miejscu. Zorganizowaliśmy również spotkanie wszystkich zainteresowanych stron, na którym omówiliśmy problem zgłaszany przez mieszkańców - informuje wójt Artur Sawa.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe