Chrząszcz brzmi w trzcinie, a Ruch biegał w Szczebrzeszynie

  • 21.08.2020, 14:45
  • TS
Chrząszcz brzmi w trzcinie, a Ruch biegał w Szczebrzeszynie Fot. Ruch Izbica
Sekcja biegowa Ruchu Izbica staje się coraz bardziej widoczna na szlakach naszego regionu. Trzej reprezentanci tego klubu, choć z problemami, ukończyli II Bieg Chrząszcza, który odbył się w Szczebrzeszynie. Warto dodać, że drugie miejsce w klasyfikacji open zajął były zawodnik piłkarskiej drużyny Ruchu, Grzegorz Rycyk (Stowarzyszenie Krasnystaw Biega).

- Trasa, wiodąca malowniczymi lessowymi wąwozami, liczyła 39 km. Niestety mi wyszedł nieco dłuższy dystans, bo ze względu na słabe oznaczenie trasy, zboczyłem z kursu. Taki sam problem mieli też inni zawodnicy. W efekcie zrobiłem łącznie 47,5 km – relacjonuje Paweł Zieliński, reprezentant Ruchu Izbica, a jednocześnie wiceprezes tego klubu. - Pomimo trudności całej naszej trójce udało się dotrzeć do mety. Nie da się obiektywnie ocenić wyników biegu, ale nie to jest dla nas najważniejsze – dodaje.

Oprócz niego, sekcję biegową Ruchu reprezentowali Marcin Ścibor i Paweł Dudek. Na starcie zameldowali się także inni zawodnicy z Izbicy, m.in. wychowanek i były piłkarz Ruchu Tomasz Popis wraz z małżonką Justyną oraz Piotr Dobrowolski. Warto również podkreślić, że świetny występ w zawodach zanotował inny były piłkarz zespołu z Izbicy Grzegorz Rycyk, który w klasyfikacji open uplasował się na drugim miejscu (Stowarzyszenie Krasnystaw Biega). Na podium stanął też Marek Antończak z Żółkiewki, również reprezentujący Stowarzyszenie Krasnystaw Biega. Zajął on trzecią lokatę.

- Sam bieg, ze startem i metą na rynku miejskim, był super. Nie ukrywam, że mocno bałem się tego dystansu, ale nie dlatego, że wątpiłem w swoje możliwości. Obawiałem się po prostu, że po jego pokonaniu poczuję, iż to co chciałem osiągnąć, już dokonałem. Nic bardziej mylnego. Te 5 godzin i 29 minut biegu w upale, kurzu, pocie i walce z samym sobą uświadomiło mi, że jeśli zdrowie dopisze, to tak naprawdę dopiero teraz zaczyna się moja przygoda z bieganiem – dodaje Zieliński.

TS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe