Wystawa o papieżu Polaku

  • 20.08.2020, 09:04 (aktualizacja 26.08.2020, 09:24)
  • AN
Wystawa o papieżu Polaku Fot. Muzeum Regionalne w Krasnymstawie
Muzeum Regionalne w Krasnymstawie zaprasza na wystawę z okazji setnych urodzin Karola Wojtyły. Ekspozycję można oglądać od 14 sierpnia.

Eksponaty zgromadzone na wystawie pochodzą ze zbiorów Społecznego Centrum Dokumentacji Pontyfikatu Jana Pawła II przy stowarzyszeniu Pamięć Jana Pawła II, którego siedziba mieści się w Rejowcu Fabrycznym. Od początku istnienia Centrum Dokumentacji zajmuje się gromadzeniem wiedzy oraz eksponatów związanych z osobą naszego Papieża Polaka.

W zbiorach znajduje się blisko 30 tysięcy eksponatów w blisko 70 formach upamiętnienia JPII. Wystawa przedstawia osobę Papieża w różnych sytuacjach oraz utrwala ważne wydarzenia związane z pontyfikatem. Wśród eksponatów znajdują się między innymi medale, medaliony i monety,  okolicznościowe wydania Poczty Polskiej, czasopisma, kalendarze i kalendarzyki z wizerunkami JPII, zestaw unikalnych medali prof. Józefa Stasińskiego, gry planszowe, puzzle papieskie itp.

Eksponatom tym towarzyszy wystawa unikalnych plakatów przedstawiających wydarzenia związane z osobą JPII. Wystawa była prezentowana w wielu miastach Polski a także w Sejmie i Senacie RP. Ciekawostką będą okolicznościowe wydania związane  z 100. rocznicą urodzin Karola Wojtyły.

Ekspozycja planowana jest co najmniej do połowy października br.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe