Matura w cieniu tragedii i pandemii

  • 19.08.2020, 08:44 (aktualizacja 19.08.2020, 17:41)
  • DBEZ
Matura w cieniu tragedii i pandemii Fot. www.siedliszcze.lublin.pl
Tak źle nigdy jeszcze nie było. To był maturalny pogrom. O ile maturzystów z Siedliszcza można usprawiedliwić, to fatalny wynik matur w liceum w Dubience trudno wyjaśnić. Tam większość uczniów zmarnowała ostatnie trzy lata.

- Wyniki powiedziałbym są średnie. Pamiętamy jednak, że w trakcie matur zdarzył się wypadek. Jeden uczeń zginął, drugi leżał w szpitalu. Dziewczyny przyszły na egzamin prosto z pogrzebu. Siadły w ławkach i płakały – opowiada dyrektor LO w Siedliszczu Wiesław Prażnowski.

Do matury przystąpiło 24 uczniów. Czterech z nich nie zdało matury z dwóch przedmiotów. Do statystyk trzeba było włączyć także ucznia, który tragicznie zginął w wypadku i jego kolegę, który w czasie kolejnych egzaminów leżał w szpitalu. Tegoroczna średnia w tym roku nie ma żadnego odniesienia do włożonego wkładu pracy nauczycieli i uczniów. Pięć osób może jeszcze przystąpić do poprawek – trzy z języka polskiego i dwie – z języka angielskiego.

Nie ma czym się chwalić liceum w Dubience, gdzie maturę zdało zaledwie 20 proc. uczniów. Wynik jest tak słaby, że nikt pod nieobecność dyrektorki szkoły nie miał odwagi go upublicznić. Musieliśmy prosić o pomoc organ prowadzący, czyli chełmskie starostwo. Jak się okazuje, na 20 osób, które podeszły do matury, pozytywnie zaliczyło ją zaledwie 4 uczniów. Pięć osób może podejść do poprawek. Pozostali będą mieli szansę za rok.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe