Relaks na plaży i Biesiada Słowiańska

  • 18.08.2020, 12:11 (aktualizacja 18.08.2020, 12:43)
  • red
Relaks na plaży i Biesiada Słowiańska UG Leśniowice
Kąpielisko „Maczuły” położone jest w gminie Leśniowice przy zbiorniku wodnym "Maczuły" w Horodysku. Obejmuje odcinek o długości 58,25 m linii brzegowej. Czynne jest od 15 czerwca do 31 sierpnia. Na wypoczywających czeka czysta, piaszczysta plaża. Na miejscu dostępna jest też wypożyczalnia kajaków, rowerków wodnych, leżaków oraz rowerów.

W pobliżu plaży znajdują się wiaty, wieża widokowa, miejsce wyznaczone na ognisko, boisko do piłki plażowej i ścieżka rowerowa oraz parking, a także punkt gastronomiczny.

W okolicy zalewu „Maczuły” kryją się pozostałości niezwykłej osady z VI-VII wieku założonej przez Słowian. Archeolodzy odkryli w tym miejscu około 20 tysięcy zabytków datowanych od okresu neolitu po wczesne średniowiecze. Na miejscu ustawiono tablice informujące o wynikach badań.

„W okresie letnim” przy zbiorniku odbywają się wydarzenia i imprezy kulturalno-rozrywkowe organizowane przez Urząd Gminy i SOK w Leśniowicach. Koncerty, warsztaty, pokazy filmowe i wiele innych. W każdy weekend można skorzystać z ciekawej oferty.

Na tegoroczne zakończenie lata zaplanowano jednodniowy festiwal tematycznie nawiązujący do dziedzictwa kulturowego tego miejsca. Biesiada Słowiańska odbędzie się 29 sierpnia. W ramach wydarzenia zaplanowano odtworzenie wioski słowiańskiej, warsztaty rękodzielnicze, pokazy rzemieślnicze, stoiska z tradycyjną żywnością i koncerty folkowe.

red

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe