Spragniona oszustka stanie przed sądem

  • 18.08.2020, 08:13 (aktualizacja 21.08.2020, 09:48)
  • apm
Spragniona oszustka stanie przed sądem
Najpierw zdobywała zaufanie seniorek. Zaczepiała je, oferowała im opiekę, wchodziła do ich mieszkań, by napić się wody, a potem starsze panie okradała. Jednej z poszkodowanych o mały włos nie zrobiła krzywdy.

Chełmska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia w tej sprawie. 45-latka została zatrzymana na początku czerwca. Decyzją sądu trafiła do tymczasowego aresztu i czeka na proces. Niebawem się rozpocznie.

Pierwszy raz okradła kobietę 28 kwietnia w południe na osiedlu Dyrekcja Dolna. 79-latka właśnie wracała z zakupów, gdy została zaczepiona przez nieznaną jej kobietę, która zapytała, czy nie potrzebuje opiekunki. Starsza pani nie była jednak tym zainteresowana. Mimo to nieznajoma poszła za nią i prosząc o szklankę wody, weszła do jej mieszkania. Gospodyni postawiła w kuchni torbę z zakupami. Gdy już została sama, okazało się, że zniknął portfel z kartą bankomatową i dowodem osobistym. O kradzieży natychmiast poinformowała dyżurnego chełmskiej komendy.

4 maja oszustka znów „zaatakowała”. Tym razem na osiedlu Dyrekcja Górna. Zapukała do mieszkania 91-latki i zaoferowała opiekę nad nią. Gdy spotkała się z odmową, znów poprosiła o szklankę wody i weszła do środka. Starsza pani poszła naszykować picie. Wracając, zobaczyła, że tamta wychodzi z mieszkanie z jej trzema torebkami. Wybiegła więc za nią i krzyknęła „Co mi ukradłaś?”. Gdy chciała odzyskać swoje rzeczy, nieznajoma odepchnęła ją i uciekła. Starsza pani upadła na podłogę. Na szczęście nie odniosła obrażeń i od razu o wszystkim powiadomiła dyżurnego komendy. Straty oszacowała na ponad 100 zł.

21 maja „spragniona opiekunka” wróciła na osiedle Dyrekcja Górna. Dyżurny otrzymał zgłoszenie o kradzieży portfela z pieniędzmi z mieszkania w Chełmie. Policjanci ustalili, że do domu 96-latki od kilku dni przychodziła nieznana kobieta,  kupowała jej jedzenia i rozmawiała z nią. We wtorek swoją wizytę zakończyła kradzieżą. Starsza pani straciła 700 zł i portmonetkę.

Policjanci ponad miesiąc poszukiwali złodziejki i w tym czasie apelowali o czujność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi.

- Oszuści wykorzystują przeróżne metody, aby wyłudzić od nas pieniądze – ostrzega Ewa Czyż, rzeczniczka prasowa KMP w Chełmie. - Pamiętajmy, że nie każdy, kto puka do naszych drzwi, musi mieć dobre intencje. Oszuści stosują przeróżne metody, aby uśpić naszą czujność i wyłudzić od nas pieniądze.

apm

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe