Dręczył rodzinę, trafił za kratki

  • 17.08.2020, 10:23 (aktualizacja 17.08.2020, 14:04)
  • apm
Dręczył rodzinę, trafił za kratki
Na trzy miesiące trafił do aresztu 54-latek, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją rodziną. Jak się okazało, nie był to jego pierwszy taki występek. Policja już kilkukrotnie interweniowała w jego domu. Na dodatek ma już na karku odsiadkę. Tym razem grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W środę (12 sierpnia) chełmscy policjanci otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym i agresywnym mężczyźnie, który wszczął awanturę domową.

- Na miejscu interwencji okazało się, że 54-latek, będąc pod wpływem alkoholu, nie tylko używał słów wulgarnych wobec swoich najbliższych, ale również popychał i szarpał za ubranie bliskich oraz niszczył domowe przedmioty. Mężczyzna został zatrzymany przez dzielnicowych i trafił do policyjnego aresztu – mówi Angelika Głąb-Kunysz z KMP w Chełmie.

Jak się okazało, 56-latek w maju wyszedł z zakładu karnego, w którym odbywał karę pozbawienia wolności, i znów zaczął rozrabiać. Chełmski sąd na wniosek prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi  do 5 lat pozbawienia wolności.

   - Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo znęcania się nad rodziną jest ścigane z urzędu. Osoby, które swoim zachowaniem krzywdzą najbliższych, muszą się liczyć z konsekwencjami - dodaje policjantka.

 

apm

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe