Z ulicy nie przyjmują

  • 13.08.2020, 10:17 (aktualizacja 13.08.2020, 10:23)
  • szer
Z ulicy nie przyjmują
- To skandal, żeby nie można pójść normalnie do lekarza – poskarżył się nam pacjent POZ w chełmskim szpitalu. W ubiegły piątek udał się do przychodni, ale do budynku szpitala, gdzie przyjmuje jego lekarz rodzinny, nie został wpuszczony.

- Przed wejściem do szpitala stało kilkanaście osób – opowiada mężczyzna. - Wpuszczani byli pojedynczo. Ruchem kierował żołnierz. Gdy do mnie doszło, okazało się, że wejść nie mogę, bo nie jestem umówiony. Powinienem się zarejestrować telefonicznie, uzgodnić termin wizyty. Wróciłem więc z niczym.

Mężczyzna zastanawia się, czy tak samo postępują z osobami starszymi, które chciały dostać się do lekarza, ale nie pomyślały o tym, by wcześniej zadzwonić. – Ja mam 30 lat, przyjadę drugi raz, ale co mają zrobić ludzie starsi, dla nich wyjście do lekarza to często wyprawa – mówi.

- Takie zasady obowiązują w związku z pandemią COVID-19 – mówi Lech Litwin, zastępca dyrektora do spraw lecznictwa w SPWSS. – Choć przychodnie i poradnie pracują normalnie, na wizytę trzeba umówić się telefonicznie. Nie możemy dopuścić do tego, by przed drzwiami gabinetów gromadziły się tłumy, to powodowałoby dodatkowe zagrożenie  – uzasadnia decyzję.

szer

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ja
Ja 19.08.2020, 02:09
Na SOR w Łęcznej nie wpuścili przez 15 minut pacjentaa przywiezionego przez ratowników na noszach. Trzymali klienta w deszczu na dworze pod niby daszkiem. CIEKAWE CO ZROBIĄ Z CHORYMI LUDŹMI ZARAZ NA JESIENI I W ZIMIE ..
Aga
Aga 14.08.2020, 09:56
Potwierdzam ...to jest chore. Skoro można zachowac odstęp w sklepie/w urzędzie i in. miejscach to równie dobrze pacjenci dostosuja się do tego w przychodni czy szpitalu. Linie telefoniczne powinny dzialać pręzniej w tym okresie a nie odwrotnie. Lekarze maja leczyć a nie chowac sie w gabinetach. Czlowiek starszy schorowany sterczy przed drzwiami w kolejce do lekarza....paranoja. To sie nadaje do TV tylko nie tvp bo tam powiedza, że to kolejki w podziekowaniu za opiekę.
gość
gość 13.08.2020, 13:13
to jakaś paranoja dostać sie do lekarza nie PRZYJMUJĄ dodzwonić się ciężko ALE PRYWATNIE WSZYSCY PRZYJMUJĄ to jak to w przychodni nie a obok w prywatnym gabinecie ten sam lekarz już tak to s***syństwo i bandyctwo
gość
gość 14.08.2020, 12:43
zaskoczony..?

Pozostałe