Podwójne święto ziół i plonów

  • 13.08.2020, 10:15
  • GD
Podwójne święto ziół i plonów
15 sierpnia w Boniewie po raz drugi zagości Wojewódzkie Święto Ziół. Szóstej edycji tego wydarzenia będą towarzyszyły dożynki parafialno-gminne. Funkcja starostów przypadnie Katarzynie Jagiełło z Suchodół i Tomaszowi Lipie z Siedlisk Drugich.

W południe rozpocznie się msza święta polowa, którą poprzedzi korowód dożynkowy. W trakcie liturgii nastąpi poświęcenie wieńców, bukietów zielnych i chleba.

Uroczyste otwarcie VI Wojewódzkiego Święta Ziół zaplanowano o godz. 13. Po wystąpieniach okolicznościowych i powitaniu gości przewidziane jest wręczenie wyróżnień dla rolników przyznanych przez Urząd Marszałkowski w Lublinie. W przerwach między występami krótko zaprezentowane zostaną gminy: Fajsławice, Rybczewice, Gorzków, Izbica, Łopiennik Górny, Krasnystaw, miasto Krasnystaw, Kraśniczyn, Żółkiewka, Trawniki i Rudnik.

Około godz. 16 ogłoszone zostaną wyniki konkursów VI Wojewódzkiego Święta Ziół. Nagrody będą wręczone za najpiękniejszy bukiet zielny oraz w konkursach kulinarnych na ciasto z dodatkiem ziół oraz fotograficznych „Naturalne jest piękne - fajsławickie impresje, jakich nie znamy”.

W części artystycznej wystąpią: Kapela Wujka Romana z Żółkiewki (godz. 13.45), zespół śpiewaczy „Fajsławianki” z Fajsławic (godz. 14.30), Zespół Pieśni i Tańca „Jawor” Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (godz. 15), zespół śpiewaczy „Siedliszczanki” z Siedlisk z Kapelą „Uroczysko” z Krasnegostawu (godz. 16.20), kapela „Cukrowniacy” z Siennicy Nadolnej (godz. 16.40), zespół śpiewaczy „Echo” z Gołębia (godz. 17.10), „Sentymentalna Kapela z Piask Lubelskich” (godz. 17.40) oraz kapela „Siennica” z Siennicy Różanej (godz. 18.30).

- Wśród dodatkowych atrakcji znajdzie się m.in. bezpłatna strefa zabaw i animacji dla dzieci, strefa odpoczynku dla rodziców oraz mała gastronomia. Nie zabraknie też kiermaszu produktów kulinarnych, lokalnych, ekologicznych oraz rękodzieła. Wydarzeniu będzie towarzyszył konkurs BHP dla rolników organizowany przez pracowników placówki terenowej KRUS w Piaskach oraz pokaz historyczny w wykonaniu członków stowarzyszenia „Michalec 1864” - opowiada Aleksandra Granat z Urzędu Gminy Fajsławice.

Wojewódzkie święto ziół zakończy się o godz. 19. Patronat medialny nad imprezą sprawuje Super Tydzień Krasnostawski i Radio Bon Ton. Patronat honorowy objęła europoseł Beata Mazurek. Wejścia na żywo będzie można oglądać w programie „Lato z TVP 3 Lublin”.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe