Sprawdzali, czy się nie naćpali

  • 11.08.2020, 10:54
  • (apm)
Sprawdzali, czy się nie naćpali
Od wtorku na terenie województwa lubelskiego inspektorzy transportu drogowego sprawdzali, czy kierowcy komunikacji publicznej nie są pod wpływem narkotyków. Badań dokonano w największych miastach regionu, m.in. w Chełmie.

Wreszcie jakaś pozytywna informacja z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie.  Łącznie sprawdzono 50 kierowców i – co w tym wypadku jest bardzo optymistyczne – wszystkie próbki dały wynik negatywny, a więc nie stwierdzono w nich nawet śladowych ilości takich narkotyków jak: amfetamina, heroina, morfina, kokaina, haszysz i marihuana.

Polscy kierowcy są już przyzwyczajeni do badań na obecność alkoholu. Wykonywane specjalistycznymi analizatorami są prowadzone bardzo szybko, sprawnie, a wynik otrzymujemy natychmiast. Z badaniami na obecność narkotyków już tak łatwo nie jest. W przeciwieństwie do alkoholu nie mamy jednego narkotyku. Podczas badania – wykonywanego ze śliny – szuka się kilku różnych grup narkotyków. Wynik nie jest natychmiastowy i trzeba na niego czekać kilkanaście minut. To spora niedogodność, jednak bezpieczeństwo użytkowników dróg, a także przewożonych pasażerów jest najważniejsze.

- Działania takie będą kontynuowane, a swym zasięgiem obejmą także inne grupy kierowców - zapewniają inspektorzy.

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe