Na ostatniej prostej

  • 10.08.2020, 12:20
  • MP
Na ostatniej prostej
Budowa betonowego pasa na lotnisku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej idzie pełną parą. Wykonawca zakończył już główne prace ziemne i niebawem zostanie tam wylana ostatnia warstwa asfaltu.

Jeśli wszystko zostanie wykonane zgodnie z planem, wszystkie prace związane z inwestycją PWSZ opiewającą na ok. 25 mln zł, zakończą się wcześniej, niż zaplanowano. Wykonawca, firma PREF-BET, ma czas do drugiego kwartału 2021 r.

- W ciągu miesiąca powinny zakończyć się prace związane z ukształtowaniem odpowiednich spadków i przygotowujące podłoże pod warstwę ścieralną - mówi prof. Arkadiusz Tofil, rektor PWSZ w Chełmie. - Następnie pozostaną jeszcze formalności związane z dokumentacją oraz przygotowaniem wszystkiego pod obiór obiektu przez Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Dotychczas wykonawca zrobił już m.in. wykopy pod drogę startową, sieć kanalizacji, nawierzchnię drogi kołowania oraz drogi pomocnicze znajdujące się bezpośrednio przy stacji paliw i hangarze.

Betonowy pas będzie miał długość 1020 m i szerokość 30 m. Posłuży do wykonywania operacji lotniczych ciężkimi statkami, bez względu na warunki pogodowe. Swoje umiejętności pilotażowe oczywiście będą tam również doskonalić studenci.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe