Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2019 rozdane

  • 05.08.2020, 10:39
  • red
Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2019 rozdane
W wyjątkowych okolicznościach spowodowanych wciąż trwającą pandemią koronawirusa podsumowaliśmy osiągnięcia przedsiębiorców i firm z terenu Chełma i powiatu chełmskiego w 2019. Piękne i oryginalne statuetki Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu trafiły do rąk sześciorga wyróżniających się przedsiębiorców.

- Koronawirus spowodował, że musieliśmy przerwać doroczny konkurs dla przedsiębiorców, a po jego wznowieniu zmienić zasady rywalizacji. Głosowanie Czytelników ograniczyliśmy tylko do dwóch kategorii konkursu. Ich głosy były decydujące tylko przy wyborze zwycięzców w kategoriach; produkt i Chełmski SUPER Niedźwiedź Biznesu 2019. W pozostałych kategoriach zwycięzców wybierała kapituła - mówiła podczas gali Wanda Jaroszczuk, redaktor naczelna. - Nie mogliśmy dłużej zwlekać z podsumowaniem konkursu, ponieważ pogarsza się sytuacja epidemiczna i być może znów czeka nas izolacja.

W tej edycji konkursu Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu wszystko jest inne. Uczestnicy musieli zachować bezpieczny dystans, zakładać maseczki, nie podawać sobie rąk. Mimo tych ograniczeń atmosfera była wspaniała. Sprawdził się wybór miejsca na galę, ponieważ na na Ranczu Budrysa w Strupinie Dużym jest dużo miejsca na letnią popołudniową imprezę. Po części oficjalnej goście mogli delektować się także potrawami z grilla, usiąść przy ognisku czy spróbować smakołyków przygotowanych przez gospodynie z KGW w gminie Wierzbica.

- Zmienił się także współorganizator naszej gali, W  piątej, jubileuszowej edycji naszym głównym partnerem był starosta chełmski Piotr Deniszczuk i rozszerzyliśmy konkurs na firmy z powiatu chełmskiego. Ten model bardzo się sprawdził, bo możliwość zaprezentowania się otrzymało wiele nowych firm - dodaje redaktor naczelna.

Honorowy patronat nad konkursem sprawowali europoseł Beata Mazurek oraz Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego. Na uroczystości reprezentowali ich; Anna Pańczyk, szefowa biura europoseł, oraz Milena Petla, kierownik chełmskiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

W piątej edycji konkursu w kapitule pracowali: Wanda Jaroszczuk, redaktor naczelna, Piotr Deniszczuk – starosta chełmski, Anna Popek, audytor i właścicielka biura podatkowego, Rafał Michalski – właściciel firmy Elektromix – oboje są laureatami poprzednich edycji  konkursu Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu, Joanna Derkacz, kierownik biura reklamy Super Tygodnia i radia Bon Ton, oraz Marcin Petruk, dziennikarz naszego tygodnika, który od miesięcy czuwał nad przebiegiem konkursu.

Naszą uroczystość uświetnił swoim występem zespół Leydis, który tworzą; Halina MysakowskaMagda Greber-Czyżewska i Liudmila Prochko.

W kategorii firma mikro kapituła nominowała; Auto Szyby Chełm Marek Kiliański, Centrum Medyczne Fizjo-Med., Firmę Handlową KIER Michał Flis, Gabinet Kosmetyczny Yasumi, Lady Marion, MK Fabrykę Piękna, Sklep Zoologiczny IZOO, Stal-Bud Ryszard Wlazło, Wytwórnie Makaronu DOM-MAK, Yamato Sushi Chełm, Zakład Usług Transportowo-Handlowych Teresa Marcyniuk.

 Chełmskiego Niedźwiedzia Biznesu 2019 w kategorii firma mikro otrzymała Marzena Czebiera-Skórzewska, właścicielka salonów z bielizną Lady Marion.

Salony świadczą usługi brafittingu, czyli właściwego dobierania bielizny. Celem jest zapewnienie klientkom w Chełmie dostępu do światowych marek bielizny oraz uświadomienie, jak ważny jest właściwie dobrany biustonosz. Właścicielka Marzena Czebiera- Skórzewska otrzymała wyróżnienie za działalność wolontariacką w Fundacji Wsparcie na Starcie. Organizuje spotkania, wykłady, edukuje klientki w zakresie samobadania piersi, prowadzi kampanie promujące profilaktykę raka piersi. Co roku bierze udział w ogólnopolskiej akcji Dotykam=Wygrywam. W 2019 roku z pomocą chełmianek zajęły 4 miejsce w Polsce w zbieraniu staników do reCYClingu i w ten sposób wsparła amazonki.

W tej kategorii było aż 11 nominowanych i kapituła miała spory problem z wyłonieniem zwycięzcy. Po burzliwej dyskusji postanowiła uhonorować jeszcze dwie firmy mikro -  nagrodą specjalną. Otrzymali je; Ewa Pietrowska - właścicielka salonu Yasumi  i  Auto Szyby Chełm Marek Kiliański.

Nominowani w kategorii firma mała; PPHU Korona Agnieszka Raya, Polimer sp. z o.o., Przedsiębiorstwo POMIX Spółka Cywilna, Pref-Bet Wytwórnia Mas Bitumicznych, Betonu i Prefabrykatów Sp. z o.o., Transport Ciężarowy Zenon Kister.

Chełmskiego Niedźwiedzia Biznesu w kategorii firma mała otrzymało Przedsiębiorstwo POMIX Spółka Cywilna z Wierzbicy.

W 2008 r. przedsiębiorstwo stało się  firmą rodzinną. Firma od lat oferuje szeroką gamę metalowych produktów. Są wśród nich wielkogabarytowe konstrukcje stalowe (szkielety linii produkcyjnych, hale produkcyjne i magazynowe), elementy wyposażenia linii produkcyjnych, infrastruktury przemysłowej, małej infrastruktury, części samochodowe oraz sprzęt komunalny. W usługach przedsiębiorstwa znajduje się ponadto frezowanie, toczenie, spawanie oraz cięcie metalu, szlifowanie, piaskowanie i malowanie konstrukcji.    Spółkę reprezentował na naszej gali współwłaściciel Mateusz Tywoniuk

W kategorii firma średnia nie było w tej edycji konkurencji. Jedynym kandydatem była firma Janusza Bartoszuka BH Meble i to ona odebrała Chełmskiego Niedźwiedzia Biznesu 2019.

Firma BH Meble specjalizuje się w produkcji najwyższej jakości mebli tapicerowanych. Obecnie w dwóch halach w Srebrzyszczu pracuje ponad 140 osób. Głównymi odbiorcami BH Meble są europejskie sieci hotelowe, m.in. Hilton, InterContinental, Sheraton czy Marriott. O profesjonalizmie firmy przekonały się również liczne pensjonaty, galerie handlowe, apartamenty, restauracje oraz statki wycieczkowe. Fotele, krzesła, sofy, pufy, loże, stołki barowe, stoliki czy łoża kontynentalne z BH Meble cieszą się uznaniem na rynku krajowym i zagranicznym, m.in. w Niemczech, Austrii, Francji, Szwajcarii, Holandii, Estonii, Kenii czy Arabii Saudyjskiej.

W kategorii biznesmen nominacje otrzymali; Aneta Witkowska (Biuro Rachunkowe Atalanta), Anna Wójtowicz - Wnuk (Five O`Clock), Barbara Wichrowska (Szycie Moja Pasja "Nati"), Bogusław Kaleta (Pref-Bet Wytwórnia Mas Bitumicznych, Betonu i Prefabrykatów), Janusz Bartoszuk (BH Meble), Magdalena Pitucha (PasjaNitką - HandMade), Marcin Sławiński (Stylista Aut), Piotr Tomaszewski (Romet Green World).

Chełmski Niedźwiedź Biznesu w kategorii biznesmen trafił do Bogusława Kalety (Pref-Bet Wytwórnia Mas Bitumicznych, Betonu i Prefabrykatów).

Spółka Pref-bet powstała w 2016 r w Wólce Tarnowskiej. Produkuje głównie materiały przeznaczone do budowy dróg, budownictwa kubaturowego oraz budownictwa infrastrukturalnego. Na terenie zakładu produkowane są mieszanki mineralno-asfaltowe, beton towarowy i prefabrykaty betonowe. Spółka posiada bazę sprzętową w Pawłowie w gm. Rejowiec Fabryczny, tam też znajduje się instalacja wytwórni mas bitumicznych oraz węzeł betoniarski z bogatą infrastrukturą techniczną.

W kategorii produkt kapituła nominowała; angielski multisensoryczny (Five O`Clock), jaskinię solną "Barbórka", makaron z mąki orkiszowej (Wytwórnia Makaronu Domowego DOM-MAK), sznurek bawełniany (PasjaNitką - HandMade Magdalena Pitucha), ubranka dziecięce HANDMADE (Szycie Moja Pasja "Nati"), wycieczki na Białoruś i Ukrainę (Stowarzyszenie WeRwA), zapiekankę z pieca (Zapiekanki u Majki Barbara Bochen).

Chełmski Niedźwiedź Biznesu ozdobi Jaskinię Solną „Barbórka” Barbary Żelisko.

Jaskinia Solna Barbórka to mikrouzdrowisko wybudowane z soli kopalnych i morskich, w których możemy wdychać mnóstwo cennych pierwiastków. W jaskini można skorzystać z masaży leczniczych i klasycznych, a także z zabiegów body detoks, czyli oczyszczania organizmu z toksyn. Jest tam także sklep z produktami solnymi BingoSpa, a także z lampami i świecznikami. Wszystkie one mają działania lecznicze i zapewniają wyjątkowy klimat w naszych domach.  

Chełmski SUPER Niedźwiedź Biznesu 2019 przypadł w udziale Spółdzielni Socjalnej Jan Trans - Jana Marcyniuka, na którą oddano najwięcej głosów w głosowaniu Czytelników.

Spółdzielnia Socjalna Jan Trans istnieje od 2019 r. Główna siedziba mieści się w Pokrówce, natomiast filia przy ul. Reformackiej w Chełmie. Firma została założona dzięki współpracy dwóch instytucji, Stowarzyszenia Źródło Nadziei oraz Fundacji Czyste Powietrze. Jan Trans zajmuje się szeroko pojętą turystyką i wynajmem autokarów. Organizuje wycieczki do polskich i zagranicznych miast, do ośrodków sanatoryjnych, na pielgrzymki, wyjazdy służbowe, szkolne czy przewóz gości weselnych.

W kategorii debiut redakcja wyróżniła przedsiębiorców, którzy zarejestrowali swoją działalność gospodarczą w 2019 roku i z powodzeniem rozwijali swój biznes. Nominowani to; Boska Włoska Aleksandry Tabiszewskiej, Gospoda Kastoria z Raciborowice utworzona przy spółdzielni socjalnej "MDB Dynamiczna".  Tworzą ją; Marzena Tokarska, Beata Przybylska, Monika Domańska, Dana Szwedo, Małgorzata Mikołajczyk, Monika Wierzbicka, Smart Diet Wojciech Pędziński i Spółdzielnia Socjalna Jan Trans.

red

Zdjęcia (77)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Chełmianin
Chełmianin 20.08.2020, 22:58
Czy pan Bogusław Kaleta z Wierzbicy jest krewnym Sebariana Kalety (także pochodzącego z Wierzbicy)? Firma BG Construction pana Bogusława Kalety wygrała wszystkie przetargi na remonty ulic w Chełmie w 2020 roku (a miejska spółka dorgowa leży). Przypadek? Szczególnie, że chyba przeliczyła się - od ponad miesiąca remont ulicy Kolejowej, Waśniewskiego, skrzyżowania Wojsławickiej z Mościckiego i 3 Maja stoi w miejscu. Co prawda kręci się tak po paru ludzi, ale prace są rozrzebane i nic się nie posuwa do przodu. Szczególnie uciążliwy jest ograniczony dojazd do firm przy Kolejowej, które tracą swoich klientów.

Pozostałe