Uwaga! Oszuści udają strażników

  • 04.08.2020, 12:22
  • (apm)
Uwaga! Oszuści udają strażników
Strażnicy miejscy przestrzegają przed oszustami, którzy podszywając się pod nich, próbują wyłudzić pieniądze za rzekome niezapłacone mandaty.

Są bardzo sprytni, dlatego trzeba się mieć na baczności. Telefonują do różnych osób i przypominają o niezapłaconym mandacie karnym, a także podają numer rachunku bankowego, na który należy przelać należność.

Nie daj się oszukać! - ostrzegają miejscy strażnicy, którzy wyjaśniają, że nigdy nie telefonują do osób, które dostały mandat i nie przypominają o obowiązku zapłaty grzywny. Każda osoba, która zostanie ukarana mandatem karnym kredytowanym, otrzymuje formularz wraz z dowodem wpłaty, na którym widnieje numer konta bankowego, na które należy wpłacić stosowną kwotę, a także jest informowana o terminie na dokonanie wpłaty.

Jeżeli ktoś otrzyma telefon od osoby podającej się za strażnika miejskiego, który przypomina o obowiązku opłaty mandatu karnego na podane konto, powinna o tym powiadomić policję. Ktoś próbuje wyłudzić pieniądze i dobrze by było go namierzyć.

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe