Ukarani za trefne świadectwa

  • 01.08.2020, 12:16
  • DBEZ
Ukarani za trefne świadectwa
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wierzbicy wręczyła nauczycielom kary porządkowe za błędne wypisanie świadectw. - Konsekwencje zostały wyciągnięte - mówi Marzanna Jakuta.

Pisaliśmy o tej sprawie na początku lipca. Wychowawcy klas ósmych w Szkole Podstawowej w Wierzbicy wypisali 60 błędnych świadectw i rozdali je uczniom. Sprawa wyszła na jaw w ostatniej chwili i trzeba było prosić w sekretariatach szkół średnich o zgodę na wymianę dokumentów. Szkoła wydrukowała nowe świadectwa.

Jak ustaliliśmy, błąd popełniono, bo wychowawcy zapomnieli o przyrodzie, która zakończyła się w klasie szóstej, ale powinna być uwzględniona na świadectwie promocyjnym klasy ósmej. Za błąd przepraszali zarówno nauczyciele, jak i dyrekcja szkoły. Na tym się jednak nie skończyło.

- Nauczyciele odpowiedzialni za błędne wypisanie świadectw otrzymali upomnienia, a jedna z tych osób, która już wcześniej była upominana - dostała naganę - mówi dyrektor Jakuta. - Do obowiązku nauczyciela należy prawidłowe wypełnianie dokumentacji - dodaje.

Kary porządkowe są wpisywane do akt osobowych, ale po upływie około roku można je anulować i nie pozostaje po nich żaden ślad. Jeden z ukaranych nauczycieli ze SP w Wierzbicy złożył odwołanie. Procedury trwają.

Niektórzy dopytują, czy w związku z tą sytuacją wójt gminy ukarała dyrektorkę.

- Nie zrobiłam tego i nie zrobię. Rozmawiałam z panią dyrektor o tym, żeby takie sytuacje się nie powtarzały - mówi wójt Bożena Deniszczuk.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ola
ola 08.08.2020, 17:48
A naganę dostała nlka, która naraziła sie dyrektorce jawną krytyką jej działań. Pani dyr znalazła okazję, by się zemścić. Słabe to.Tym bardziej, że sprawa dotyczy dobrego pedagoga, która jako jedyna w tej szkole może pochwalić się wynikami swojej pracy i wysokimi wynikami egzaminu klas 8. takie oto absurdy dzieją się w "najlepszej" szkole w powiecie
Gość
Gość 06.08.2020, 12:08
Obietnica pani dyrektor się spełniła, najlepsza szkoła w kraju 😂
Gość
Gość 07.08.2020, 22:38
Najlepsza w oczach Pani dyrektor! Ta Pani to jakaś WIELKA POMYŁKA na tym stanowisku... Wredna i podła! Skąd takie pomysły.... Dziwię sie ze P Wojt pozwala na ten cyrk....
Gosc
Gosc 06.08.2020, 13:33
Wyniki egzaminów klas 8 najlepsze, ale od końca😩
<<<
<<< 05.08.2020, 15:56
Jak nauczyciele ukarani to i pani dyrektor też powinna. Problem w tym że swój swego nie ukarze
***
*** 04.08.2020, 14:05
Proponuję jeszcze sad, pasiekę i folwark zwierzęcy... Haha 🤣 cyrk na kółkach!
Mieszkanuec
Mieszkanuec 06.08.2020, 20:55
Sad będzie od września ponoć. A folwark zwierzęcy Orwella jest już od roku w tej szkole od kiedy zaczęła rządzić p.dyr😂
Mieszkaniec
Mieszkaniec 07.08.2020, 22:44
Przecież miała być taka wspaniała? Uczestniczyłem w jednym zebraniu i prawdę mówiąc ten człowiek nie ma pojęcia o zarządzaniu szkołą do tego gada takie głupoty, została wyśmiana przez rodziców... Ale tak to jest jak się psiapsi na stołek posadzi bo do emeryturki brakuje.... A co tam tu wszystko wolno!
Jolka
Jolka 03.08.2020, 14:14
Powinna przed podpisaniem je sprawdzić.... I zatwierdzić a nie karać pracowników... Nagana również dla WSPANIAŁEJ PANI DYREKTOR!
Nauczyciel
Nauczyciel 03.08.2020, 11:55
Mylić się rzecz ludzka.a od czego jest Pani dyrektor!to ona powinna wylapac ten bład a nie teraz karać pracownikow!
uwielbiam ludzi którzy kogoś krytykują a swoich błędów nie widzą
uwielbiam ludzi którzy kogoś krytykują a swoich błędów nie widzą 03.08.2020, 22:11
no taka spostrzegawcza że zdążyła tylko podpisać
nauczyciel
nauczyciel 07.08.2020, 20:04
i jeszcze pieczątki stawiała:)
Mieszkanka
Mieszkanka 03.08.2020, 05:37
Proszę podnieść kwalifikacje szanownego grona bo to jest NAJGORSZA SZKOŁA a nie zajmowanie się glupotami!
rodzic
rodzic 07.08.2020, 20:05
Nauczyciele to w większości fachowcy i z powołaniem, za to dyr niekompetentna:(
Gosc
Gosc 06.08.2020, 20:51
Jaka NAJGORSZA? Toż to miała być najlepszą szkoła w kraju a nawet na świecie😂
Gustawa
Gustawa 03.08.2020, 05:31
A Pani dyrektor powinna pamiętać że nie prześladuje się swoich pracowników... Do tego ten śmieszny warzywniak obok szkoły!? Wychodek dla piesków! Kto na to pozwolił? Cyrk! Jaka Pani Dyrektor taka szkoła! 🤣
;?
;? 03.08.2020, 21:40
jeszcze powinni wodopój dla koni i postój dla furmanek zorganizować
obserwator
obserwator 07.08.2020, 20:07
to jest TA DOBRA ZMIANA!
Zbych
Zbych 10.08.2020, 20:47
Dobra zmiana dla samej Pani Dyr bo w Chełmie mieli jej dość... Teraz ma WŁADZE tu! Niech sanepid sprawdzi stołówkę a nadzór budowlany remonty bo to jest kiepski żart w wykonaniu Pani Dyr!
Rodzic
Rodzic 06.08.2020, 20:58
Narazie wodopój dla dzieci. Śmiechu warte te pomysly
***
*** 04.08.2020, 14:06
I kamień pamięci Pani Dyrektor postawić za zasługi haha
jjjj
jjjj 05.08.2020, 16:54
Ja myślałam ze już postawiono. Ukarać za brak kamienia pamięci. Winnych tego zaniedbania do kamieniołomu
Pytania
Pytania 02.08.2020, 13:07
To pani dyrektor nie podpisywała tych świadectw? Nie sprawdzała co podpisuje?
>)
>) 03.08.2020, 21:33
tak to jest jak się podpisuje a nie czyta co to jest?

Pozostałe