Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama Stachniuk Optyk

Jaki będzie przebieg S17? [VIDEO]

Zakończyły się konsultacje społeczne w sprawie przebiegu trasy S17 na terenach gmin: Krasnystaw i Łopiennik Górny. Mieszkańcy złożyli 90 wniosków. Zdecydowana większość opowiedziała się za jednym z czterech wariantów ekspresówki, który jest najbardziej zbliżony do przebiegu obecnej drogi krajowej. Wszystko zależy teraz od projektantów i inwestora.
Jaki będzie przebieg S17? [VIDEO]

W ubiegłym tygodniu na stronie internetowej Urzędu Gminy Krasnystaw został opublikowany raport z działań informacyjnych dotyczących planowanego przebiegu S17 z Łopiennika do Krasnegostawu. Biuro projektowe Mosty Katowice właśnie podsumowało zgłoszone wnioski, protesty i opinie.

Z gminy Łopiennik Górny wpłynęły 4 wnioski, w tym jeden zbiorowy. Wszyscy (80 osób) jednogłośnie opowiedzieli się za niebieskim wariantem, który swoim przebiegiem jest najbardziej zbliżony do obecnej trasy drogi krajowej nr 17 i został określony jako najmniej konfliktowy.

Więcej rozbieżności było w gminie Krasnystaw, gdzie odnotowano 86 wniosków. Trzy z nich były zbiorowe. Za wariantem niebieskim głosowało 309 osób. Drugie miejsce zajął wariant zielony (78 głosów), a trzecie wariant fioletowy (65 głosów).

Kilka wniosków dotyczyło także budowy przejazdu drogowego pod drogą ekspresową S17 w ciągu drogi gminnej 109999. Postulat ten odrzucono, bo w promieniu 1 km planowane są dwie takie przeprawy. Pomysł został uznany za bezzasadny, bo wszystkie te drogi będą połączone z drogą dojazdową zlokalizowaną wzdłuż trasy szybkiego ruchu S17 umożliwiającą łatwą i szybką komunikację.

Biuro projektowe przypomina, że przedstawione na spotkaniach informacyjnych plany sytuacyjne mają charakter poglądowy i nie są podstawą do wykonania podziału nieruchomości do pozyskania ich pod inwestycję. Dopiero kolejny etap prac przygotowawczych polegający na zleceniu realizacji inwestycji w trybie „Projektuj i buduj” i opracowaniu projektu budowlanego ostatecznie określi kształt przebiegu S17.

Konsultacje społeczne były prowadzone już po raz drugi, bo pierwotny przebieg trasy był niezgodny z oczekiwaniami mieszkańców. Między innymi ekspresówka omijała las w gminie Łopiennik Górny, który błędnie został zakwalifikowany jako obszar chroniony przyrodniczo. Przeciwnicy argumentowali, że taki wariant byłby również droższy w realizacji.

Wstępnie zaprojektowano cztery warianty przebiegu S17, które analizowane były pod względem społecznym, technicznym, ekonomicznym i środowiskowym. Budowa rozpocznie się w miejscowości Łopiennik Górny za węzłem "Łopiennik" z istniejącą drogą krajową nr 17, natomiast zakończy się w miejscowości Zakręcie Kolonia przed węzłem "Krasnystaw Północ". Projekt zakłada budowę odcinka o długości około 9,5 km jako drogi dwujezdniowej z dwoma pasami ruchu w każdą stronę. Inwestycja zapewni pełną obsługę przyległych terenów poprzez budowę dróg dojazdowych i przebudowę istniejących dróg poprzecznych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Mieszkaniec76 22.08.2020 08:33
A czy starą DK17 zostwìą bez zmian...

Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: WesołyTreść komentarza: To co oferuje Szfranek nie jest jakaś rewelacją dla gminy. Niestety ale jest to jedyna szansa aby ten zalew w końcu zaczął przynosić jakieś zyski. Budowa zalewu była czystą głupotą w zasadzie pod każdym względem. Zalew w sawinie nigdy nie stanie się atrakcją turystyczną . A). Powodów jest 4 ( nie własciwa lokalizacja , niewłaściwe podłoże , zapaść demograficzna , w promieniu 30 km znajdują się inne dużo ładniejsze zbiorniki i jeziora mające zdecydowanie większy potencjał turystyczny) B). Zalew nie spełania roli zbiornika retencyjnego . Co on ma nawadniać ? Jest położony w takim miejscu że w przypadku suszy nie ma możliwości spiętrzenia wody aby nawodnić okoliczne pola . C), Wbrew propagandzie głoszonej przez osoby bez intelektu ZALEW NIE MA SZANS ABY STAĆ SIĘ MOTOREM ROZWOJU DLA SAWINA . Na chwilę obecną zalew przynosi jedynie straty. Koło wędkarskie które operyje na tym zalewie przynosi jedynie drobne kwoty potrzebne na utrzymanie infrastruktury oraz zapewnia wykonywanie prac porzadkowych. Straty jakie przynosi zalew to nie tylko zadłużenie wobec wykonawcy oraz banków które wykupiły dług w formie obligacji . To także straty wynikające z utraconego dochodu.Data dodania komentarza: 24.04.2024, 23:40Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: WesołyTreść komentarza: Trzeba otwierać okna szeroko aby poczuć prawdziwą wieś. Tego telewizornia nie przekaże :DData dodania komentarza: 24.04.2024, 23:15Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: wszyscy wonTreść komentarza: skoro taki ... ... jak motyka został wiceministremData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:15Źródło komentarza: Komu od lipca dołożą do rachunków za prąd? Znamy limity zarobkówAutor komentarza: loloTreść komentarza: zakaz wyprzedzania na przejściu to dla nich obce pojęcie tak samo jak poprawne używanie kierunkowskazówData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:13Źródło komentarza: Chełm. On nie ustąpił, ona jechała za blisko. Posypały się mandatyAutor komentarza: anonimTreść komentarza: tak to jest jak młodzi nieopowiedzialni ludzie , wsiadają do maszyny której mocy i potencjału nie potrafią zrozumiećData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:04Źródło komentarza: Krasnystaw. Zderzenie dwóch aut na Rejowieckiej. Kierowca mazdy wymusił pierwszeństwo
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama