Koronawirus w sklepach - posypią się kary za brak maseczki

  • 29.07.2020, 13:30
  • NP
Koronawirus w sklepach - posypią się kary za brak maseczki
Policja wraz z pracownikami sanepidu rozpoczęła wzmożone kontrole w sklepach. Sprawdzane będzie stosowanie się do obowiązku zasłaniania ust i nosa zarówno przez klientów, jak i obsługę sklepu. Za brak maseczki grozi mandat w wysokości 500 zł.

Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz zauważył, że w sklepach pojawiają się ogniska koronawirusa. W przypadku, gdy dojdzie do zakażenia kwarantanną objęci zostaną nie tylko pracownicy, ale również klienci. Ministerstwo Zdrowia apeluje do właścicieli sklepów, aby zwracali uwagę klientom na obowiązek stosowania się do zasad bezpieczeństwa, głównie do noszenia maseczek ochronnych i dezynfekcji rąk.

W związku z tym, 28 lipca policja i sanepid rozpoczęła działania, które mają na celu ograniczenie przypadków niestosowania się do przepisów sanitarnych. Funkcjonariusze będą sprawdzać, czy klienci sklepów stosują się do obostrzeń.

Policjanci zapowiadają, że za nieprzestrzeganie wymogów bezpieczeństwa związanych z pandemią grozi, nie tylko pouczenie, ale mandat w wysokości 500 zł. W przypadku odmowy przyjęcia mandatu sprawa będzie kierowana do sądu. Ukarany może zostać nie tylko klient, ale również właściciel sklepu, ponieważ to do niego należy obowiązek egzekwowania obostrzeń.

 

NP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kazio
kazio 04.08.2020, 20:00
Sprawdzajcie w galerii chełmskiej. A ochrona tez powinna nosić maseczki
E45x22zTTr
E45x22zTTr 29.07.2020, 18:16
Zarabianie kasy na ludziach! Koronawirusa nie ma
Zuzka
Zuzka 30.07.2020, 10:12
Ekspert się ujawnił😵

Pozostałe