Oceń pracę urzędników ratusza

  • 28.07.2020, 11:39
  • AN
Oceń pracę urzędników ratusza
Może być naprawdę gorąco... W ramach przedsięwzięcia pod nazwą Zielone Miasto Chełm urząd czeka na opinie mieszkańców o funkcjonowaniu ratusza. Ankieta na ten temat jest anonimowa, co z pewnością zachęci chełmian do wyrażenia swoich opinii, które w ostatnich miesiącach nie są zbyt pochlebne.

Nie ma tygodnia, aby do naszej redakcji nie zgłaszali się mieszkańcy narzekający na pracę urzędu miasta. Chełmianie skarżą się m.in. na to, iż są odsyłani od urzędnika do urzędnika, że interwencje telefoniczne nie są podejmowane oraz że trudno jest uzyskać informacje na temat remontów ulic czy choćby koszenia trawników. Ta akcja to znakomita okazja, aby podzielić się swoimi uwagami także z urzędem.

W ramach Zielonego Miasta Chełm urząd opracowuje obecnie Program Rozwoju Lokalnego oraz Program Rozwoju Instytucjonalnego (PRI). Dokumenty te mają zawierać plan działań zmierzających do podniesienia jakości usług administracyjnych, społecznych i komunalnych oraz sprawności administracji lokalnej Chełma. Dlatego właśnie miasto zaprasza teraz mieszkańców do oceny funkcjonowania urzędu. W tym celu powstała specjalna ankieta.

– Spostrzeżenia mieszkańców są niezwykle istotne dla prawidłowego funkcjonowania samorządu oraz wytyczania kierunków rozwoju – mówi Mariusz Rudzki z gabinetu prezydenta Chełma, koordynujący projekt Zielone Miasto.

Ankieta jest anonimowa, a jej wypełnienie zajmuje najwyżej 10 minut. Wystarczy wstawić znak „x" w polu pod cyfrą, której skala najbardziej odpowiada opinii ankietowanego na temat danego zagadnienia. Formularz można uzupełnić online na stronie internetowej urzędu i profilu facebookowym Miasta Chełm.

Badanie jest elementem realizowanego przez miasto projektu „Zielone Miasto Chełm" w ramach programu „Rozwój lokalny" finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021, którego jednym z celów jest ustanowienie i wdrożenie wyższych standardów zarządzania na szczeblu lokalnym oraz zwiększenie otwartości i przejrzystości urzędów.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Petentka
Petentka 28.07.2020, 13:05
A jak wypełnię tę ankietę to coś to zmieni?Jakoś straciłam wiarę.

Pozostałe