Tablice na stałe

  • 25.07.2020, 08:00
  • MP
Tablice na stałe
W wydziałach komunikacji w całej Polsce, także w Chełmie, ustawiają się bardzo długie kolejki. Większość kierowców udaje się tam, aby przerejestrować samochód, a tym samym otrzymać nowe tablice rejestracyjnej. Być może jednak już niebawem nie będzie to konieczne, ponieważ powracają plany przypisania stałych tablic do jednego pojazdu.

Kwestia ta została tymczasowo zawieszona w czasie pandemii, ale w ostatnim czasie znów przewija się w wypowiedziach rządzących. Wprowadzenie stałych tablic miałoby przede wszystkim usprawnić proces rejestracji i zdecydowanie zmniejszyć kolejki w wydziałach. 

Aktualnie istnieje co prawda możliwość zachowania dotychczasowych tablic rejestracyjnych, ale tylko wtedy, kiedy nabywany pojazd pochodzi z tego samego powiatu lub miasta. Kiedy zmiany wejdą w życia, nowy właściciel samochodu będzie mógł zostawić sobie dotychczasowe tablice i zarejestrować pojazd przez internet.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wprowadzenia nowych zapisów w prawie dotyczących stałej tablicy rejestracyjnej możemy się spodziewać jeszcze w tym roku.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe