Skansen się sypie

  • 25.07.2020, 08:00
  • TWA
Skansen się sypie
Mamy problem – zakomunikował radnym podczas ostatniej sesji wójt Paweł Kołtun. - Skansen w Holi nam się rozpada. Potrzebujemy milionów, aby doprowadzić go do stanu używalności.

Stary drewniany wiatrak, stodoła, czy inne budynki znajdujące się na terenie skansenu są w coraz gorszym stanie. Burze, które w ostatnich tygodniach nawiedziły nasz region, spowodowały dodatkowe zniszczenia. Silny wiatr połamał skrzydło wiatraka i zerwał część dachu na jednym z budynków. Strażacy zabezpieczyli obydwa obiekty, ale to tylko doraźne rozwiązanie.

Jarmarku Holeńskiego w tym roku nie będzie z powodu koronawirusa, ale i tak nie wiadomo, czy ze względów bezpieczeństwa mógłby się w ogóle odbyć.

- Przez ostatnie lata systemem gospodarczym łataliśmy to, co było do naprawienia. Teraz, żeby cokolwiek z tym zrobić, potrzebujemy milionów. Nie stać nas na to. Na pozyskanie środków zewnętrznych, jako gmina też nie mamy szans – poinformował wójt.

W poprzedniej kadencji rada gminy przyjęła uchwałę o wydzierżawieniu terenu księżom prawosławnym reprezentującym jedną z fundacji. Zapewniali, że postarają się o dofinansowanie na odnowie skansenu z programu norweskiego.

- Ich plany chyba upadły, bo nie pojawili się u nas więcej w sprawie inwestycji. Umowy dzierżawy także nie sfinalizowaliśmy - dodaje Kołtun. -  Poprosiłem o pomoc starostę. Szkoda, żeby to nasze dobro się zmarnowało.

TWA

Gdzie spędzasz tegoroczne wakacje?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe