Półmaraton w mniejszym gronie

  • 25.07.2020, 07:57 (aktualizacja 25.07.2020, 15:11)
  • GD
Półmaraton w mniejszym gronie
Tylko miesiąc pozostał do rozpoczęcia dziewiątego Półmaratonu Chmielakowego. Mimo sytuacji epidemicznej i obostrzeń sanitarnych, do biegu zgłosiło już około 350 zawodników. Jednak od kilku dni wiadomo, że lista startowa musi zostać okrojona o ponad połowę biegaczy.

Chmielaki Krasnostawskie w wersji masowej imprezy zostały przełożone z powodu pandemii na przyszły rok. W sierpniu rozpoczną się jedynie obchody jubileuszowego święta chmielarzy i piwowarów, które jest organizowane od 50 lat. Wydarzeniu będą towarzyszyły mniejsze imprezy. Jedną z nich będzie półmaraton.

Organizatorzy chcieli zorganizować dziewiąty Półmaraton Chmielakowy w formule bezpiecznej dla uczestników oraz uwzględniającej wytyczne ministra zdrowia, jeżeli w okresie zawodów nadal by obowiązywały ograniczenia i utrudnienia wynikające z sytuacji epidemicznej. Między innymi rozważano podzielenie zawodników na mniejsze grupy. Sprawa wyjaśniła się w ubiegły piątek.

- W biegu udział chciało wziąć 68 kobiet i 291 mężczyzn, ale zgodnie z wytycznymi ministerstwa, liczba uczestników Półmaratonu Chmielakowego nie może być jednak większa niż 150 osób. Nie dało się tego zmienić, dlatego o uczestnictwie w zawodach decyduje kolejność wniesienia opłaty startowej. Wkrótce poinformujemy o formie zwrotu wpisowego - mówi Tomasz Żerebiec, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krasnymstawie.

Bieg rozpocznie się 22 sierpnia (sobota) o godz. 9 przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Krasnymstawie (ul. Piłsudskiego 9). Uczestnicy pobiegną ulicami: Oleszczyńskiego, PCK, Mickiewicza, Poniatowskiego, Czystą, Zamkową, Browarną, Partyzantów, ścieżką rowerową nad Wieprzem, Wysockiej, Krasickiego (obok OSM),  a potem przez Widniówkę, drogą leśną Leśnictwa Namule, drogą wojewódzką 842, drogą między stawami, przez Niemienice, ul. Krakowskie Przedmieście. Meta będzie na ul. Piłsudskiego 9.

W półmaratonie zostaną nagrodzeni zwycięzcy klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn oraz poszczególnych kategorii wiekowych. Osobne puchary i medale otrzymają służby mundurowe, nauczyciele i samorządowcy. Organizatorzy udekorują również mistrzów powiatu krasnostawskiego oraz najstarszą biegaczkę i najstarszego zawodnika. Osoby, które ukończą bieg poniżej trzech godzin, mają szansę na wylosowanie nagród i upominków, w tym m.in. roweru turystycznego.

GD

Gdzie spędzasz tegoroczne wakacje?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe