Ruch powolny, ale płynny

  • 24.07.2020, 09:46
  • MP
Ruch powolny, ale płynny
Wracamy do tematu zakorkowanej ul. Lubelskiej w godzinach szczytu, która daje się we znaki kierowcom. Ich prośby o wydłużenie sekwencji zielonego światła przekazaliśmy do magistratu. Ten natomiast zlecił analizę firmie zajmującej się utrzymaniem i konserwacją sygnalizacji świetlnych na terenie Chełma. Jaki odniosła skutek?

Od czasu częściowego wyłączenia z ruchu ul. Rejowieckiej, w porannych i popołudniowych godzinach szczytu na ul. Lubelskiej sznur samochód ciągnie się nawet od ronda Dmowskiego do hotelu Kamena. Na to utrudnienie zwróciło nam uwagę wielu kierowców, problemu z płynnością upatrując w trzech sygnalizacjach świetlnych i - ich zdaniem - zbyt krótkiej sekwencji zielonego światła. Przekazaliśmy te uwagi do chełmskiego magistratu.

Jak przekazał nam Dominik Gil z biura prasowego UM Chełm, firma zweryfikowała poprawność funkcjonowania instalacji na skrzyżowaniu ulic Lubelskiej, Trubakowskiej i Szpitalnej, a także przy Galerii Chełm.

- Sygnalizacje działają poprawnie i w optymalnych cyklach względem natężenia ruchu oraz istniejącego układu komunikacyjnego. Ruch odbywa się powoli, ale płynnie. Uciążliwe są jedynie rogatki kolejowe, które okresowo tamują i piętrzą ruch pojazdów na ulicy Lubelskiej w godzinach porannych i popołudniowych. Zachęcamy kierowców do korzystania z objazdu ulicą Rejowiecką, która co prawda w związku z przebudową ma ograniczoną przepustowość, ale pozwala na płynne dojechanie do centrum miasta lub wyjechanie z centrum Chełma.

W ramach przebudowy DK12 w pierwszej kolejności zakończą się roboty na ulicy Rejowieckiej, a przywrócenie docelowej organizacji ruchu na tym odcinku odciąży ul. Lubelską.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe