Zaśpiewa Kortez

  • 24.07.2020, 09:24
  • AN
Zaśpiewa Kortez
W pierwszej połowie sierpnia Kortez odwiedzi siedem polskich miast. Wśród nich jest także Chełm. 8 sierpnia artysta wraz z zespołem wystąpi w amfiteatrze w Kumowej Dolinie.

W jednym z wywiadów Kortez mówił, że muzycznie ukształtowały go nokturny Chopina. Podobno przed komunią dostał od cioci zestaw 50 płyt z muzyką klasyczną. Edukację muzyczną zaczął po podstawówce w krośnieńskiej szkole muzycznej. Był zakochany w grze na fortepianie i zdał na ten instrument egzaminy, jednak okazało się, że jest już za stary. Przyjęty został do klasy trąbki, a później puzonu. Pierwsze piosenki Korteza powstawały w domowym zaciszu. Przez siostrę artysta został wkręcony do udziału w programie “Must Be The Music. Tylko muzyka”. Nie przeszedł eliminacji, jednak został zauważony przez Pawła Jóźwickiego, w wyniku czego podpisał kontrakt płytowy z Jazzboy Records. Już jego pierwszy utwór pt. “Zostań” stał się z marszu hitem. Nagrał trzy albumy studyjne. Dwa pierwsze pokryły się potrójną platyną.

Koncert Korteza odbędzie się 8 sierpnia. Początek o godz. 21. Artyście towarzyszyć będzie zespół w składzie: Jacek Lachowicz, Krzysztof Domański, Lesław Matecki, Tomasz Ziętek i Robert Szymański, który zastąpił Roberta Kretzschmara.

Bilety na koncerty Korteza można kupić na www.ebilet.pl. Są one personalizowane. Oznacza to, że podczas składania zamówienia należy obowiązkowo podać imię i nazwisko każdego uczestnika. Imię i nazwisko każdego z uczestników koncertu zostanie wydrukowane na bilecie. Bilety będą sprawdzane przy wejściu na koncert, aby porównać, czy dane zamieszczone na bilecie odpowiadają danym zawartym w dokumencie tożsamości uczestnika. Wydarzenie zorganizowane jest zgodnie z wytycznymi GIS. Ilość biletów ograniczona.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe